Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

III Europejski Kongres Kobiet

Redaktor admin on 12 Wrzesień, 2011 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 17-18 września Odbędzie się III Europejski Kongres Kobiet. Uczestniczyć w nim mogą wszyscy zainteresowani, niezależnie od płci, wieku, czy miejsca zamieszkania.

Kongres narodził się w 2009 roku. Była to 20. rocznicę politycznej i ekonomicznej transformacji w Polsce. Jego celem jest podkreślenie na ogromny, choć niedoceniony udział kobiet w tych przemianach oraz zwrócenie uwagi na ich twórczą rolę w budowaniu nowoczesnej Polski.

Za najważniejszy z punktów postulatu uznano parytet płci na listach wyborczych. Udało się go zrealizować. Przygotowano obywatelski projekt ustawy i zebrano 15 tyś podpisów. Dzięki temu przepisy gwarantujące 35% miejsc na listach wyborczych danej płci, weszły w życie w 2011 roku.

Dziś Kongres Kobiet jest największym ruchem społecznym w Polsce, który gromadzi kobiety i mężczyzn o różnych poglądach, zawodach, pochodzących z różnych stron Polski i różnych środowisk.

Rada Kongresu składa się z kobiet aktywnie działających w polityce, nauce, biznesie, działaczek społecznych, ministrowie, dziennikarki, kobiety kultury, feministki.

III Europejski Kongres Kobiet będzie jednym z najważniejszych wydarzeń polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Dyskusje podczas Kongresu dotyczyć będą kluczowych wyzwań, przed którymi stoi Polska, cały współczesny świat oraz przede wszystkim kobiety.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)