Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

dr Joanna Mucha

Redaktor admin on 17 Wrzesień, 2011 dostępny w Sylwetki. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Zostaw komentarz do tego wpisu

Posłanka Joanna Mucha jest doktorem ekonomii, wieloletnim pracownikiem naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W Sejmie zajmuje się finansami publicznymi i opieką zdrowotną. W działalności społecznej poświęca się sprawom kobiet i dzieci, w szczególności niepełnosprawnych. Priorytetem jej działań są inwestycje na Lubelszczyźnie.  Była sekretarzem Sejmu. Ogromnym wyróżnieniem dla posłanki była bliska współpraca z Ministrem Michałem Bonim a także praca w Komisji Bioetycznej Jarosława Gowina.

Najważniejszym osiągnięciem posłanki w ubiegłej kadencji jest zmiana ustawy o podziale środków na opiekę zdrowotną. Dzięki tej ustawie Lubelszczyzna już w 2012 roku otrzyma ponad 260 mln zł więcej niż dotychczas. Joanna Mucha z sukcesem walczyła również o wprowadzenie tzw. parytetów dla kobiet. Dzięki jej zaangażowaniu powstał ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych w Łęcznej. Posłanka jest też autorką publikacji o dzieciach niepełnosprawnych, w której proponuje systemowe zmiany dla nich i ich rodziców. W Sejmie zorganizowała akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla chorych na białaczkę. Trzykrotnie przeprowadziła też na Lubelszczyźnie akcję „Bądź zdrowa, Mamo! Zbadaj się!”, podczas której tysiące dzieci rysowały laurki na Dzień Matki.

Joanna Mucha prowadziła debatę prezydencką pomiędzy Bronisławem Komorowskim a Radosławem Sikorskim. Wśród polityków wygrała konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II. Otrzymała nagrodę tygodnika Polityka za najlepszy debiut. Znana z mediów jako komentatorka wydarzeń politycznych.

Matka dwóch synów, piętnastoletniego Stasia i jedenastoletniego Krzysia.

(Źródło: http://joannamucha.pl)

Komentarz

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)