Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Noble dla kobiet

Redaktor admin on 10 Grudzień, 2011 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

W Oslo wręczono Pokojowe Nagrody Nobla. Tegorocznymi laureatkami tego prestiżowego wyróżnienia zostały, Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf, działaczka z czasów wojny domowej w Liberii Leymah Gbowee oraz działaczka na rzecz demokracji, jemeńska dziennikarka Tawakkul Karman.

Thorbjoern Jagland, Przewodniczący norweskiego Komitetu Noblowskiego, wręczył laureatko złote medale oraz dyplomy. Podczas swojego przemówienia, kiedy zwracał się do noblistek, zacytował przysłowie pochodzące z Chin, „kobiety podtrzymują połowę nieba”.  Podczas swojej przemowy, Przewodniczący podkreślił również, że kobiety nie muszą być ofiarami, ale mogą aktywnie wspierać działania na rzecz pokoju na świecie.

Ellen Johnson Sirleaf i Leymah Gbowee, noblistki z liberii zostały wyróżnione za przyczynienie się do zakończenie wojny domowej oraz wprowadzenia postępu cywilizacyjnego w swoim kraju. Tawakkul Karman z Jemenu natomiast, pokazała, że islam nie musi eliminować udziału kobiet we wszystkich dziedzinach życia społecznego.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)