Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Światowy Dzień Onkologii

Redaktor admin on 4 Październik, 2012 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Nowotwór staje się chorobą przewlekłą na całym świecie, często kończącą się śmiercią. W Polsce, niestety,  zaledwie co piąty chory na raka rozpoczyna leczenie we wczesnym stadium choroby. 4 październik jest światowym dniem onkologii. W Tym właśnie dniu lekarze szczególnie apelują i przypominają, że raka można często wyleczyć w 100 procentach. Warunkiem tego jest wczesne zdiagnozowanie choroby.

Każdego dnia o chorobie nowotworowej dowiaduje się 300 Polaków. Dla większości z nich ta wiadomość jest początkiem ciężkiej walki, która często kończy się przegraną pacjenta. Na świecie rak staje się schorzeniem przewlekłym, u nas wciąż zabija.

Dzisiejsza medycyna kładzie duży nacisk na profilaktykę oraz na opracowywanie coraz to nowszych metod leczenia różnego rodzaju nowotworów. Coraz bardziej wydłuża się życie osób cierpiących na choroby nowotworowe. Prowadzona profilaktyka jest często bardzo trudna do określenia, ponieważ nie są znane wszystkie przyczyny powstawania nowotworów.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)