Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

“Winne ubrania” – #GUILTYCLOTHES

Redaktor admin on 7 Kwiecień, 2017 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

„Najbardziej erotyczna, niepokorna, wyzywająca kolekcja, jaką kiedykolwiek stworzono”, „Najbardziej prowokacyjny pokaz mody w historii”- takie hasła zachęciły publiczność do udziału w jednym z pokazów mody w ramach Fashion Week. Publiczność była zszokowana, ale nie ubraniami – pokaz był w rzeczywistości kampanią społeczną „Guilty Clothes”, a modelki były ubrane w stroje jakie miały na sobie zgwałcone kobiety.

Ubrania zaprezentowane podczas pokazu okazały się nie tylko „mało wyrafinowane jak na pokaz mody”, ale też nie były prowokacyjne, jak głosiły hasła reklamowe. Modelki były ubrane dość niewinnie, a w większości były zakryte od stóp do głów. Do tego ich makijaż też można było uznać za minimalny. Skonsternowana publiczność patrzyła na kobiety, które można spokojnie nazwać „dziewczynami z sąsiedztwa” – Więc gdzie to wyuzdanie? Gdzie ta prowokacja? Prowokacja była, tylko nie taka jakiej spodziewali się uczestnicy – bo inspiracją do stworzenia kolekcji były ubrania, jakie w chwili ataku miały na sobie kobiety, które doświadczyły gwałtów. Częścią „pokazu” był również film, który tłumaczy powód wydarzenia.

The Guilty Clothes Collection (Kolekcja Winne Ubrania) została stworzona by – jak pisze nadawca kampanii, The Survivors Trust – “sprowokować społeczeństwo” do zastanowienia się nad kulturą gwałtu. Kolekcję przygotowały bowiem ofiary przemocy seksualnej.

Myślenie – „Sama sobie winna”

Niestety dalej w społeczeństwie, a co gorsza także wśród policjantów i pracowników wymiaru sprawiedliwości, oskarża się ofiary gwałtu o prowokacyjne zachowanie oraz niewłaściwy – czyt. wyzywający, zbyt seksowny – wygląd. A niestety, wg gulityclothes.com, z powodu stosunku jakie społeczeństwo ma do zgwałcownych kobiet:

  • zaledwie 15 % ofiar gwałtów zgłasza się na policję
  • 94 % cierpi na syndrom stresu pourazowego
  • 13 % usiłuje popełnić samobójstwo

Strona kampanii na której możemy zobaczyć „winne ubrania”: https://guiltyclothes.com/

Film z „pokazu”: https://youtu.be/Mk18sAJnV_w

Gratulujemy twórcom pomysły na kampanię!

Źródło: http://www.wysokieobcasy.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)