Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Sierpień’80 jest naszą wspólną własnością!

Redaktor admin on 31 Sierpień, 2017 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Wydarzenia z Sierpnia’80 połączyły niemal wszystkich Polaków, a podpisane 31 sierpnia 1980 r. w Gdańsku porozumienie między komisją rządową, a komitetem strajkowym i powstanie NSZZ „Solidarność”, stały się początkiem przemian dokonanych ostatecznie w roku 1989. Dlatego wieloideowy ruch polityczno-związkowy, jakim była „Solidarność”, jest naszą zbiorową własnością. Należy do NARODU! Ich żywym symbolem jest Lech Wałęsa. Etos i spuścizna Sierpnia’80 nie mogą być zawłaszczane czy niszczone przez kogokolwiek!

W latach 80-tych byłem członkiem legalnej, a następnie podziemnej NSZZ „Solidarność” działając w Prezydium Zarządu Regionu Pilskiego NSZZ „Solidarność” i krajowych strukturach branżowych. Byłem też najmłodszym członkiem „Solidarności” z ówczesnego województwa pilskiego internowanym w więzieniach we Wronkach i Gębarzewie. Później przewodniczyłem Komitetowi Obywatelskiemu „Solidarność” Ziemi Szamocińskiej oraz byłem członkiem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Krajny, Ziemi Nadnoteckiej i Pałuk w Pile. Dzisiaj dziękuję koleżankom i kolegom, bohaterom ówczesnych wydarzeń, oraz wszystkim Polakom wtedy nas popierającym, za wspólną walkę o wolną i suwerenną Polskę.

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)