Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Formuła 1 bez grid girls

Redaktor admin on 1 Luty, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Szefowie Formuły 1 podali wiadomość, że z imprezy znikają grid girls. Mają one nie pasować do wizerunku Liberty Media, które w dobie głośnej akcji #MeToo, nie chce być kojarzone z seksizmem.

W ciągu ostatniego roku przyjrzeliśmy się kilku obszarom Formuły 1, które według nas wymagały zmiany, tak by bardziej zgadzać się z wizją wielkiego sportu – powiedział Sean Bratches, dyrektor ds. komercyjnych Formuły 1. – Mimo że praktyka zatrudniania grid girls sięga dziesięcioleci, czujemy, że zwyczaj ich pojawiania się nie powinien być kojarzony z naszą marką. Dodatkowo kłóci się on ze współczesnymi normami społecznymi – dodał Bratches.

Co ciekawe wielu dziennikarzy zajmujących się sportem jest zdziwionych decyzją. Podkreślając, że jest ona niezrozumiała – „Grid girls to urokliwe kobiety, które towarzyszyły kierowcom na pasach startowych. Wzbudzały one wiele emocji nie tylko pośród sportowców, ale także kibiców śledzących wyścigi”. Czy słusznie? A może to pokazuje, że także w sportach motorowych zaczyna się zwracać uwagę, że kobiety to nie tylko ładne buzie i ozdoby?

Źródło: Onet.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)