Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Po #metoo czas na #paymetoo – Wielkopolski Kongres Kobiet

Redaktor admin on 8 Kwiecień, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

“Wybory kobiet. Działam, wspieram, mam wybór, jestem sobą!” pod takim hasłem odbył się IV Wielkopolski Kongres Kobiet. Do Poznania przyjechało kilkaset osób (pań, ale także panów) z całego województwa i nie tylko. Uczestnicy mogli wziąć udział w licznych panelach i debata, do których zaproszono aktywistki, polityczki, działaczki społeczne, dziennikarki, aktorki i sportsmenki. Hasło wydarzenie nawiązuje do obchodzonego w tym roku stulecia wywalczenia praw wyborczych przez Polki oraz odbywających się w tym roku wyborów samorządowy. Kongres odbył się 7 kwietnia br. w Auli Artis Collegium Da Vinci.

Kongres rozpoczął się od uroczystego wręczenia specjalnych odznak z logo kongresu ludziom, którzy wspierają działania kobiet dążących do równouprawnienia. Otrzymały je m.in. Henryka Bochniarz, Dorota Warakomska i inne działaczki Kongresu Kobiet. A specjalną odznakę dostał prezydent Jacek Jaśkowiak podczas otwarcia wydarzenia. Jacek Jaśkowiak jest w Polsce liderem, jeśli chodzi o kwestie tworzenia równych szans kobietom i mężczyznom – tłumaczy Violetta Ratajczak.

W panelu otwierającym dyskusję na Wielkopolskim Kongresie Kobiet wzięły udział Henryka Krzywonos, Krystyna Łybacka i Joanna Jaśkowiak. Rozmowa dotyczyła wyborów kobiet i ich obecności w świecie polityki. Panelistki zachęcały też kobiety do aktywnego działania politycznego. – Powiem to, co mówię moim dzieciom: to, że one nie zainteresują się polityką, nie znaczy, że polityka nie zainteresuje się nimi. Bierność sprawia, że ktoś decyduje za nas – podkreślała Joanna Jaśkowiak.

Drugi z paneli “Wybory Kobiet” dotykał tematu emigracji i powrotu do kraju. Rozmawiały ze sobą mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, aktorka Małgorzata Pieczńska i Dorota Warakomska – dziennikarka, autorka książki „Droga 66” i prezeska Kongresu Kobiet.

Podczas wydarzenia Marta Mazurek, pełnomocniczka prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom, zapowiedziała rozpoczęcie akcji #paymetoo, dotyczącej wyrównywania płac kobiet i mężczyzn zatrudnionych na takich samych stanowiskach.

źródło: Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza Poznań

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)