Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Tamara Łempicka – 120 rocznica urodzin

Redaktor admin on 16 Maj, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

“Żyję życiem na marginesie społeczeństwa, a zasady normalnego społeczeństwa nie odnoszą się do tych, którzy żyją na marginesie”. -Tamara de Lempicka

Dzisiejszy Doodle świętuje polską malarkę Tamarę de Lempicką, która zrobiła karierę rozwijając swój odrębny styl w erze Art Deco.

Urodzona w Warszawie w 1898 roku Łempicka, swoją miłość do sztuki zaczęła się w młodym wieku. Jako małe dziecko spędziła lato we Włoszech ze swoją babcią, która zainspirowała ją do zamiłowania do wielkich malarzy włoskiego renesansu. Po rozwodzie rodziców została wysłana, aby zamieszkać ze swoją zamożną ciotką w Rosji. W tym czasie Łempicka poznała życie towarzyskie szlachty, a także swojego przyszłego męża Tadeusza Łempickiego.

Wkrótce po ślubie rozpoczęła się rewolucja rosyjska, a Łempicka, obecnie uchodźca, przeprowadziła się z Petersburga do Paryża. Tam, w szczytowym okresie postkubizmu, rozpoczęła formalne szkolenie artystyczne pod wpływem francuskich malarzy Maurice’a Denisa i André Lhote.

Łempicka, uwspółcześniając swoje wspaniałe i dekoracyjne otoczenie, stworzyła wyjątkowy hołd dla Lat Dwudziestych – na swój unikalny sposób, wykorzystując połączenie swojej późnej neoklasycznej i wyrafinowanej stylistyki kubistycznej. Jej upodobanie do luksusu doprowadziło ją także do utrwalenia portretów artystów, gwiazd i arystokratów, co w połączeniu z jej znacznym urokiem i egzotycznym stylem życia, rozświetliło świat sztuki i środowiska społeczne tego okresu.

Dzisiejszy Doodle by Doodler Matthew Cruickshank oddaje hołd unikatowemu stylowi Łempickiej.

źródło: Google

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)