Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Europejski Dzień Parków Narodowych

Redaktor admin on 24 Maj, 2018 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Europejski Dzień Parków Narodowych obchodzony jest w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie. Tym najstarszym europejskim parkiem narodowym jest szwedzki Sarek powołany  24 maja 1909 r. Obecnie na naszym kontynencie jest ponad 250 parków narodowych. W Polsce mamy 23 parki narodowe, które zajmują 1% powierzchni naszego kraju. Od kilku lat toczą się rozmowy na temat utworzenia 3 kolejnych parków: Mazurskiego, Turnickiego oraz Jurajskiego. Niestety ostatnie działania i decyzje Ministerstwa Środowiska w rządzie PiS, powodują, że może nie dojść do ich powstania.

Dbajmy o naszą przyrodę – mamy ją tylko jedną.

#ParkNarodowy #WWF #SerceKarpat #RatujmySerceKarpat #ParkNarodowyBiebrzański #ParkNarodowyKampinoski #ParkNarodowyBieszczadzki #ParkNarodowySłowiński #ParkNarodowyTatrzański #ParkNarodowyMagurski #ParkNarodowyWigierski #ParkNarodowyDrawieński #ParkNarodowyBiałowieski #ParkNarodowyPoleskiRoztoczański #ParkNarodowyWoliński #ParkNarodowyUjście Warty #ParkNarodowyŚwiętokrzyski #ParkNarodowyWielkopolski #ParkNarodowyNarwiański #ParkNarodowyGorczański #ParkNarodowyGór Stołowych           #ParkNarodowyKarkonoski #ParkNarodowyBory Tucholskie #ParkNarodowyBabiogórski #ParkNarodowyPieniński #ParkNarodowyOjcowski

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)