Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Irlandzki trend nie dla Polski?

Redaktor admin on 29 Maj, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Irlandczycy w zeszłym tygodniu zadecydowali w referendum o zniesieniu jednego z najostrzejszych praw aborcyjnych w Europie. W Polsce natomiast Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris przedstawił projekt nowelizacji, który umożliwi powołanie się na klauzulę sumienia placówkom medycznym. W założeniu już nie tylko lekarze czy farmaceuci będą mogli się powołać na klauzulę sumienia, ale także diagności laboratoryjni i właściciele aptek, a nawet całe szpitale.

Tym samym Ordo Iuris zamierza jeszcze bardziej utrudnić życie kobietom, które będą chciały zgodnie z prawem przerwać ciążę. Instytut zaprezentował nowy „Projekt ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania” podczas specjalnej konferencji prasowej, której jednym z uczestników był Bogdan Chazan. Można spokojnie stwierdzić, że nowa propozycja Ordo Iuris ma być tymczasowym wytrychem przed wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji w Polsce.

Ordo Iuris chce znowelizować aż 9 ustaw. Nowe przepisy mają sprawić, że szpitale będą mieć możliwość odmawiania ciężarnym legalnej aborcji. Konsekwencje tych zmian są pewne – ciężarne, które zgodnie z prawem będą chciały przerwać ciążę, będą musiały jeździć po całej Polsce w poszukiwaniu szpitala zezwalającego na przeprowadzenie tego zabiegu. Komentujący ten pomysł eksperci ostrzegają, że może to doprowadzić do prawdziwego paraliżu.

Widać zarówno Ordo Iuris, jak i obecnie rządzący nie tylko nie przejmują się prawami Polek*, opiniami organizacji międzynarodowych, ale i tym, że kolejne kraje liberalizują przepisy dotyczące aborcji, przy akceptacji społeczeństwa.

#NicONasBezNas #Aborcja #Prawo #Referendum #Irlandia #RatujmyKobiety #StrajkKobiet #CzarnyMarsz #Wolność #Równosć #Równouprawnienie #Polska

* Instytutu podkreślam, że „prawo do sprzeciwu sumienia jest podstawowym prawem człowieka”. Innego zdania są instytucje międzynarodowe w tym ONZ, który podkreśla, że Przymusowa kontynuacja ciąży w każdych okolicznościach narusza prawa człowieka. Warto dodać, że właśnie eksperci z grupy ds. Dyskryminacji Kobiet ONZ wydali oświadczenie, że projekt „Zatrzymaj aborcję” narusza międzynarodowe zobowiązania Polski ws. praw człowieka

Źródło: Radio Zet

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)