Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Unia stawia na praworządność. Nie ma Europy bez szacunku do europejskich wartości!

Redaktor admin on 18 Styczeń, 2019 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Strasburg. Parlamentu Europejski jednoznacznie opowiedział się za przepisami łączącymi możliwość korzystania ze środków z UE z przestrzeganiem praworządności w państwach członkowskich! Jest to jasny sygnał, że Unia Europejska to nie bankomat, z którego czerpać można garściami nie dając nic w zamian. W Unii Europejskiej liczy się solidarność, gra zespołowa, kompromis a przede wszystkim respektowanie zasady leżącej u podstaw jej funkcjonowania, czyli poszanowanie państwa prawa, demokracji, wolności i równości.

Według przyjętych przepisów kraj, który byłby objęty nową procedurą, nie tylko straciłby dostęp do środków, ale też nie mógłby zaciągać nowych zobowiązań. A to oznaczałoby zatrzymanie realizacji programów, czyli wszelkich inwestycji, np. w szpitale, szkoły, transport, cyfryzację czy energię. Takie konsekwencje miałyby grozić państwom, w których istniałoby zagrożenie dla systemu sądownictwa. Konsekwencji tych działań mieliby nie odczuwać obywatele państwa członkowskiego, w którym stwierdzi się łamanie zasad Unii Europejskiej. Państwo to bowiem będzie zobowiązane do realizacji zaplanowanych i zgłoszonych do realizacji zdań z własnych środków finansowych, do czasu powrotu do stanu szacunku dla zasad i wartości oraz przywrócenia środków finansowych Unii.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)