Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Kobieta, Polska, Europa

Redaktor admin on 30 Styczeń, 2019 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Aby stworzyć coś trwałego musimy to zrobić razem – mężczyźni i kobiety – na równych prawach – powiedział Grzegorz Schetyna podczas wystąpienia na konwencji „Kobieta, Polska, Europa”, która odbyła się 26 stycznia 2019r. w Warszawie. Przewodniczący Platformy zaznaczył także, że według niego prawa kobiet muszą stać się “oczywistą codziennością” – Bo co to za wspólnota, w której ktoś nie jest chroniony przed przemocą. Co to za wspólnota, w której ofiara gwałtu nie znajduje wsparcia. Co to za wspólnota, gdzie pensja nie zależy wyłącznie od umiejętności i zasług. Co to za wspólnota wreszcie, w której połowa z nas nie może się rozwijać i wykorzystywać swoich talentów. To się musi zmienić. Zmienimy to dla dobra nas wszystkich

Konwencję otworzył Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, dla którego prawa kobiet i równość były jednym z fundamentów kampanii. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu, na scenę weszli Magdalena Skorupka-Kaczmarek oraz Piotr Grzelak, aby wspomnieć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tej części Konwencji towarzyszyła zaduma, ale i pamięć oraz dziedzictwo Pawła Adamowicza.

Następnie na scenie pojawił się Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, który wygłosił wystąpienie pokazujące, że Platforma i Koalicja Obywatelska ma wizję Polski, do której chce przekonywać Polaków. Jej fundamentami mają być równość, tolerancja i rozwój! Wskazał jak ważne jest wzmacnianie pozycji kobiet w życiu publicznym. Pokazał, że dzięki temu nasze społeczeństwo stanie się lepsze!

Po wystąpieniu Grzegorza Schetyny czas przyszedł na Barbarę Nowacką, która w doskonale przyjętym wystąpieniu zaprezentowała nasze główne kierunki działania. Później na scenie pojawili się między innymi Ewa Kopacz, Małgorzata Kidawa-Błońska, Jacek Jaśkowiak i Henryka Bochniarz.

Kolejna część konwencji to panele eksperckie, w których przedstawicielki i przedstawiciele różnych środowisko komentowali i omawiali nasze postulaty. To bardzo ważne, bo pokazuje, że Koalicja Obywatelska działa i otwiera się na różne środowiska. Szuka szerokiego formatu, który pozwoli na zmianę Polski na lepsze. Na koniec wszyscy liderzy podpisali wspólnie „Deklaracje Styczniową” – to ona była powodem naszego dzisiejszego spotkania. Przed nami trudny czas, kiedy będziemy musieli prezentować nowe pomysły i wizje! Wierzymy, że będzie z nami!

#SprawaPolek  #KobietaPolskaEuropa #PO #PlatformaObywatelska

Źródło: inf. własna oraz parforma.org

Marta Łasak

Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Adama Szejnfelda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/PoselSzejnfeld

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)