Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Moi drodzy

Redaktor admin on 6 Lipiec, 2019 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Każda kadencja ma to do siebie, że się zaczyna i… kończy. Moja właśnie się skończyła. To zdjęcie wykonane zostało w ostatnim dniu mojego pobytu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Dzisiaj pragnę jeszcze raz, ponieważ robiłem to już wielokrotnie, podziękować wszystkim Wielkopolanom, którzy pięć lat temu oddali na mnie swój głos. Suma tego poparcia pozwoliła mi w 2014 roku zając pierwsze miejsce wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach do PE. Minione 5 lat było z jednej strony czasem pracy nad celami, ideami i prawem Unii Europejskiej, a z drugiej strony walki o polskie interesy w ramach redystrybucji dóbr Wspólnoty pomiędzy kraje członkowskie. Szkoda, bardzo szkoda, że przez ten okres musieliśmy też bronić wizerunku naszego kraju, jako państwa demokratycznego, praworządnego, szanującego takie wartości, jak równość, równouprawnienie, prawa człowieka i obywatela. Niestety, w kontekście działań prezydenta, rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz parlamentarnej większości PiS w polskim Sejmie i Senacie, zadanie to było w zasadzie nie do wykonania. Mam jednak nadzieję, że swoją postawą podtrzymaliśmy dobrą opinię o naszych obywatelach. Wszak, to obecna władza, a nie Polacy, niszczą dorobek ostatnich trzydziestu lat polskich przemian ustrojowych.

Moi drodzy, życzę nam wszystkim, aby od jesieni powrócił w Polsce szacunek do niedawnej przeszłości, a zarazem, żeby żebyśmy razem mogli zacząć naprawiać teraźniejszość oraz wznowić budowę dobrej przyszłości. Czy tak się jednak stanie będzie zależało od jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu. Od Waszych wyborów!

Pozdrawiam,

Adam Szejnfeld

#KoalicjaEuropejska #KoalicjaObywatelska #KoalicjaEuropejskaSamorządowa #PlatformaObywatelska #Wielkopolska #ParlamentEuropejski #EPP #EPL #PO #szejnfeld @szejnfeld #AdamSzejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)