Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

1 września – rocznica wybuchu II wojny światowej

Redaktor admin on 1 Wrzesień, 2020 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

II wojna światowa była jednym z tych wydarzeń, które nigdy nie powinny się zdarzyć, a cóż dopiero powtórzyć. Jej okrucieństwa na stałe odbiły piętno na całej ludzkości. Dziś mija 81 rocznica wybuchu wojny, która rozpoczęła się bezpardonowym atakiem na ziemie polskie. Najpierw uderzyły na Polskę hitlerowskie Niemcy, potem komunistyczna Rosja. Dokonał się czwarty rozbiór.

Dzisiaj oddając hołd Polakom poległym 1 września, a także podczas całej wojny, podkreślamy, że nie możemy zapomnieć o ich bohaterstwie ludzi i przelanej ich krwi, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolnością.

Niestety, żyjemy w czasach powracającej fali nacjonalizmów, budzących potwory ksenofobii i rasizmu. Tym bardziej w takim dniu, jak rocznica wybuchu drugiej wojny światowej musimy podkreślać rolę i wagę międzynarodowej współpracy i przyjaźni oraz wzajemnego szacunku. Nie ma większych wartości jak wolność, równość i demokracja. Brońmy tych wartości, a nieszczęścia wojen nie będą nas dotykały!

#IIwojnaświatowa #EU #EPP #EPL #Polska #Westerplatte #PolskawUE

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)