Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Zielona energia, to przyszłość!

Redaktor admin on 19 Wrzesień, 2020 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Wiatr, woda, słońce, to tradycyjne już źródła energii, które w coraz większym stopniu w Europie zastępują już węgiel, ropę czy gaz. Tak powinno być również i w Polsce. Senator Adam Szejnfeld, wizytując Wielkopolskę południową, odwiedził w Sarnowej koło Rawicza pana Marka Żurka, którego pasją jest energetyka odnawialna i którego pragnieniem jest utworzenie edukacyjnego Centrum Promocji Energetyki Odnawialnej. Pan Marek Żurek posiada wspaniały XIX wieczny Wiatrak Koźlak, ale to zabytek, natomiast obecnie buduje instalacje nowoczesnych paneli fotowoltaicznych, które w dzisiejszych czasach z powodzeniem mogą służyć zastąpieniu konwencjonalnej energetyki nie tylko już w gospodarstwach domowych, działających jako prosumenci, ale także i w zakładach małych i średnich przedsiębiorstw.
W Sarnowie, senator Adam Szejnfeld mógł zapoznać się różnego rodzaju panelami fotowoltaicznymi, jakie stosowano do tej pory w Polsce na przestrzeni ostatnich 20. lat, a także z instalacjami przydomowymi i firmowymi nowoczesnej fotowoltaiki. Podczas wizyty, ciekawostką okazał się także z jednej strony elektryczny Melex napędzany wyłącznie energią słońca, a z drugiej strony, odremontowany zbytkowy wiatrak, który przypomina, że ludzkość już w przeszłości cieniła energię pochodzenia naturalnego. Pan Marek Żurek na co dzień prowadzi własną firmę, tj. Zakład Usług Ogólnobudowlanych “MAUŻUR”, którą założył w październiku 1992r. Firma świadczy usługi z zakresu wystroju wnętrz, robót murarskich, handlu materiałami budowlanymi oraz transportu ciężarowego, a obecnie rozszerzyła swoją działalność także o świadczenie usług w zakresie robót inżynierii lądowej, budowy dróg, budowy sieci kanalizacyjnych, jak również robót w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Pasją jednak właściciela jest energetyka odnawiała, dlatego zajmuje się także zakładaniem instalacji fotowoltaicznych.
Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Plac Konstytucji 3 Maja 7/4
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542
REGON 385025697
Portale i media społecznościowe:
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/
www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld
#senatorSzejnfeld #EnergetykaOdnawialna #Fotowoltaika #OchronaŚrodowiska #Natura2000
#Przyroda #GraWZielone #ZieloneCertyfikaty ##EnergiaZWiatru #EnergiaZeSłońca #EnergiaZWody #ZielonaEnergia #Rawicz

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)