Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Fajerwerki w Budzyniu.

Redaktor admin on 4 Październik, 2021 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Senator Adam Szejnfeld wziął udział w oficjalnym oddaniu do użytku wspaniałego stadionu sportowego przy ul. Marszałka Piłsudskiego w Budzyniu. W uroczystości, która odbyła się w dniu 2 października, udział wziął także Jacek Bogusławski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, które finansowo wsparło tę ważną dla rozwoju sportu inwestycję. Na uroczystości obecny był także poseł Krzysztof Paszyk.

Senator Adam Szejnfeld w swoim wystąpieniu pogratulował burmistrzowi Marcinowi Sokołowskiemu, zastępcy burmistrza Piotrowi Jankowskiemu, radnym, wykonawcom oraz przede wszystkim mieszkańców Miasta i Gminy Budzyń, realizacji tak świetnej inwestycji. Gratulacje, gratulacje, gratulacje! – mówił senator Wielkopolski Północnej.

Program uroczystości przewidywał przemarsz orkiestry i zespołów sportowych, wystąpienia okolicznościowe gości honorowych, mini spartakiadę w lekkiej atletyce dzieci i młodzieży oraz mecz piłki nożnej pomiędzy KS Kłos Budzyń a Oldboye Budzyń. Całość natomiast zakończył pokaz ogni sztucznych podkreślając wyjątkowość okoliczności.

Zadanie remontu, rewitalizacji i budowy nowego obiektu sportowego dla małej gminy było przeogromne i bardzo kosztowne, zatem prace trwały aż od roku 2018. W tym czasie na obiekcie przeprowadzono m. in. prace ziemne, całkowitą przebudowę boiska piłkarskiego, jej nawodnienie i odwodnienie, wykonano profesjonale oświetlenie płyty boiska sadowiąc ogromne reflektory na czterech masztach w narożnikach stadionu, wykonano też potrzebne parkingi. Nie mniej ważne było wybudowanie całkowicie na ok. tysiąc osób nowych trybun i budynku spikerki, ale co najważniejsze, wybudowano całkowicie nową, profesjonalną, nowoczesną bieżnię lekkoatletyczną, co jest na tego typu stadionach w zasadzie rzadkością.

Cała inwestycja kosztowała ponad 6 mln. złotych, z czego 1,5 mln zł, to były środki zewnętrzne i aż 5 mln zł, to środki własne Budzynia. W ramach dofinansowania inwestycji 300 000 złotych przekazał na ten cel samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Biuro Senatora Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

www.facebook.com/Szejnfeld/

www.twitter.com/szejnfeld

www.instagram.com/szejnfeld/

https://www.youtube.com/user/AdamSzejnfeld

#SamorządWojewództwaWielkopolskiego #Wielkopolska #Sport #Budzyń #UrządMarszałkowskiWojewództwaWielkopolskiego #Budzyń #PiłaNożna #LekkaAtletyka #Boisko #WTK #asta24.pl #ChodzieżNaszeMiasto.pl #NaszTygodnikChodzieski #NaszaChodzież ##PowaitChodzieski #TygodnikNOWY #WaszeMedia #WaszeRadioFM

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)