Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Bronisław Komorowski z tytułem „Wybitnego Polaka” Fundacji „Teraz Polska”.

Redaktor admin on 6 Czerwiec, 2024 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Senator Adam Szejnfeld, członek Kapituły Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, w imieniu Marszałek Senatu RP, Pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wręczył Honorowy Tytuł „Wybitnego Polaka” Panu Bronisławowi Komorowskiemu, byłemu Prezydentowi RP. Drugim laureatem został neurochirurg Pan prof. dr hab. nauk med. Mirosław Ząbek. Uroczystość odbyła się podczas Wielkiej Gali Konkursu „Teraz Polska” zorganizowanej w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Program nagradzania wybitnych Polaków liczy sobie już 12 lat, a w przeszłości tytuły te otrzymali m.in. Krzysztof Penderecki, Andrzej Wajda, Jan A.P. Kaczmarek, Wojciech Kilar, Adam Małysz, prof. Henryk Skarżyński, Rafał Olbiński, prof. Michał Heller, Jerzy Skolimowski, Kamil Stoch, Andrzej Pągowski, Krzysztof Zanussi, Marcin Gortat, prof. Andrzej Krakowski, Iga Świątek.
Pani Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska w swoim przesłaniu odczytanym przez senatora Adama Szejnfelda, zwracając się do zebranych uczestników i gości Gali Fundacji „Teraz Polska” podkreśliła wielkie znaczenie dla promocji polskiej gospodarki tytułu „Teraz Polska” zaznaczając, iż – „Działalność fundacji wykracza także poza sferę gospodarki. Przyznawana nagroda „Wybitny Polak” to wyróżnienie i promocja osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie. Jest to, w mojej ocenie, szczególnie cenna inicjatywa” i dodała: „Bardzo dziękuję członkom Fundacji za wkład w rozwój polskiej gospodarki i gratuluję sukcesów w promowaniu polskiego biznesu. Laureatom życzę, by otrzymane wyróżnienia stanowiły motywację do dalszego, dynamicznego rozwoju.”

Wręczenie tytułów „Wybitnego Polaka” poprzedziły laudacje na cześć laureatów. Senator Adam Szejnfeld zaprezentował osiągniecia i dokonania prezydenta Bronisława Komorowskiego natomiast minister Krzysztof Paszyk przedstawił osiągniecia prof. dr hab. Mirosława Ząbka.

Galę otworzyli, prof. dr hab. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący Kapituły „Teraz Polska” oraz Krzysztof Przybył, prezes Fundacji „Teraz Polska”, słowo wstępne natomiast wygłosił wicepremier, Minister Cyfryzacji Pan Krzysztof Gawkowski. Oprócz senatora Adama Szejnfelda i Krzysztofa Paszyka, Ministra Rozwoju i Technologii, udział w uroczystości wzięli także m.in. minister Piotr Ćwik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, z-ca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Czesław Siekierski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz arcybiskup, kardynał Kazimierz Nycz.
- Zdarzyło się tak kiedyś, że moje własne dzieci publicznie powiedziały: „nasz ojciec zawsze był zakręcony na punkcie Polski”. Nie ukrywam, że wzruszyłem się wtedy niezwykle i do tej pory wspominam tę chwilę, traktując ją jako największy ojcowski sukces. Dzisiaj czuję podobne wzruszenie, gdy odbieram wyróżnienie „Teraz Polska”, bo mam wrażenie, że jestem w gronie osób, które w jakiejś mierze są również „zakręcone na punkcie Polski” i w praktyce realizują mądry polski patriotyzm, w wymiarze przede wszystkim gospodarczym, ale nie tylko. Na szczęście takich ludzi jest bardzo wielu, a nie zawsze tak było – powiedział Bronisław Komorowski po otrzymaniu honorowego tytułu „Wybitnego Polaka”.

Stałym punkiem Gali Konkursu „Teraz Polska” jest wręczenie wyróżnień oraz tytułów oraz statuetek i znaków „Teraz Polska”. W 2024 r. Godłem „Teraz Polska” nagrodzono w poszczególnych kategoriach łącznie 22 firmy, a 3 przedsiębiorstwa otrzymały wyróżnienie.
Laureatami 34. edycji Konkurs Teraz Polska zostały:

Makarony Polskie, SEKO – na fali smaku, Twardzik Spółka Jawna, Pasieki Rodziny Sadowskich, Przedsiębiorstwo ŁYSOŃ Tomasz, Tabal Sp. z o o., Petralana, Vitrintec, Unico – kominki klasy premium, Meble Wróbel, Zadbany Ogród, WINS – Web Innovative Software, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAMADA Piotr Sulecki, Pol-Glass, MMB Drives sp. z o.o., NTS Polska SA, Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A., Mentor S.A., FC Auto System Częstochowa, Gastro-Rental, EnergyLandia, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Wyróżnienia „Teraz Polska” otrzymali: Wydawnictwo BOSZ, PayEye Sp. z o.o., Gromada – Polska Marka z Tradycją.

Wieczór uświetnił koncert Sinfonia Varsovia Brass, a galę poprowadziła Agata Konarska.

Zwycięzcy Konkursu „Wybitny Polak”:
Bronisław Komorowski – Laureat tytułu „Honorowy Wybitny Polak” 2024
Historyk, działacz opozycji antykomunistycznej. W wolnej Polsce poseł RP, minister obrony narodowej, marszałek Sejmu RP. W latach 2010–2015 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Urodził się 4 czerwca 1952 r. w Obornikach Śląskich koło Wrocławia. Wychował się w rodzinie inteligenckiej o silnych tradycjach ziemiańskich i niepodległościowych. W domu rodzinnym uczył się patriotyzmu, przywiązania do wartości obywatelskich, szacunku dla tradycji i umiłowania wolności.
Już jako uczeń XXIV LO im. Cypriana Norwida w Warszawie angażował się w działalność opozycyjną – brał udział w manifestacjach, między innymi w czasie wydarzeń marcowych w 1968 r. Pierwszy raz został aresztowany w grudniu 1971 r., w wieku 19 lat. W 1976 r. uczestniczył w akcjach pomocy dla poszkodowanych robotników Radomia i Ursusa. Współpracował czynnie z Komitetem Obrony Robotników oraz Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Organizował manifestacje patriotyczne, był wydawcą prasy podziemnej.
W 1977 r. obronił pracę magisterską na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach pracował w Zespole Prasy PAX, a w latach 1980–1981 – w Ośrodku Badań Społecznych NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze. Od września 1982 r. był redaktorem niezależnego, podziemnego pisma „ABC. Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne”, poświęconego współpracy krajów tego regionu. W ciągu wielu lat działalności opozycyjnej był represjonowany i wielokrotnie aresztowany, a w stanie wojennym – internowany. Do 1989 r. wykładał historię w niższym seminarium duchownym w Niepokalanowie.
W wolnej Polsce Bronisław Komorowski zaangażował się w działalność publiczną. W latach 1989–1990 stał na czele gabinetu ministra Aleksandra Halla w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1991 do 2010 r. był posłem na Sejm RP. Pracował w Komisji ds. Polaków poza granicami kraju, Komisji Obrony Narodowej i Komisji Spraw Zagranicznych.
W latach 1990–1993 – w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Hanny Suchockiej – był wiceministrem obrony narodowej ds. wychowawczo-społecznych. W latach 2000–2001, w rządzie Jerzego Buzka, stał na czele Ministerstwa Obrony Narodowej. W październiku 2005 r. został wybrany na wicemarszałka Sejmu V kadencji, a w listopadzie 2007 r. – na marszałka Sejmu VI kadencji.
Po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., zgodnie z przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski – jako marszałek Sejmu – wykonywał obowiązki prezydenta RP. Funkcję tę sprawował do 8 lipca 2010 r., kiedy zrezygnował ze stanowiska marszałka Sejmu. Wygrał wybory prezydenckie 4 lipca 2010 r. Urząd objął 6 sierpnia 2010 r., składając przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym.
Prof. dr hab. nauk med. Mirosław Ząbek – Laureat tytułu „Wybitny Polak” 2024

Lekarz neurochirurg, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.
W 1983 r. ukończył studia medyczne na kierunku lekarskim w Akademii Medycznej w Warszawie. Od 1984 r. jest specjalistą w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii. W 1995 r. w Akademii Medycznej w Warszawie uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie pracy pt. „Ocena i kliniczne znaczenie dynamiki skurczu naczyniowego u chorych po krwawieniu podpajęczynówkowym z pękniętego tętniaka”.
Odbył szereg międzynarodowych staży i szkoleń, np. Europejskie Szkolenie Neurochirurgiczne (1987–1991), a także indywidualne neurochirurgiczne staże szkoleniowe w Finlandii, Niemczech, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, USA, Belgii i Japonii. Ukończył również europejskie szkolenia w zakresie wertebroplastyki, kyphoplastyki oraz artroplastyki kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego, małoinwazyjnych operacji kręgosłupa oraz leczenia bólu za pomocą stymulacji układu nerwowego.
Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, ordynator Oddziału Neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, kierownik Centrum Gamma Knife. Wieloletni konsultant krajowy w dziedzinie neurochirurgii. Członek towarzystw naukowych, w tym m.in. dwukrotnie prezes Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.
Wykonał około 3 tys. operacji tętniaków mózgu. Jako jeden z nielicznych na świecie przeprowadził serię operacji mózgu w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii. Ponadto zasłynął przeprowadzeniem pionierskich w Polsce i Europie operacji, takich jak: operacja wszczepienia stymulatora mózgu w leczeniu dystonii, operacja wszczepienia elektrod do głębokich struktur mózgu w zespole Tourette’a, seria operacji głębokiej stymulacji mózgu chorych z chorobą Parkinsona.
Pierwszy w Polsce przeprowadził operację mózgu z wykorzystaniem ultradźwięków. Pierwszy w Europie wykonał operację mózgu w czasie rzeczywistym rezonansu magnetycznego, jak też przeprowadził terapię genową mózgu w chorobach Parkinsona i Huntingtona oraz zespole AADC. Pierwszy na świecie wykonał terapię genową mózgu w demencji i w zaniku wieloukładowym.
Autor ponad 170 publikacji z zakresu medycyny, autor lub współautor 70 książek oraz setek artykułów w recenzowanych czasopismach. Redaktor podręcznika pt. „Zarys neurochirurgii” dla lekarzy i studentów medycyny.
Laureat wielu odznaczeń, m.in. Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Złotego Krzyża Zasługi, Złotego Medalu „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas” oraz Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Mazowsza”.

****
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” stawia sobie za cel rozsławianie polskich produktów i usług zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W tym celi co roku organizuje Konkurs „Teraz Polska”, w którym wyłania najlepsze oferty na rynku. Fundacja skupia się na wzmacnianiu pozycji Godła „Teraz Polska” i budowaniu jego renomy, jako symbolu niezawodności i fachowości. Zarówno producenci, jak i konsumenci darzą je dużym zaufaniem. Godło stało się wizytówką firmy, potwierdzając jej rzetelność i profesjonalizm. Jak podkreślają sami laureaci: „Zdobycie Godła to wzrost prestiżu firmy i zaufanie ze strony partnerów biznesowych”.
Działalność Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” ma na celu nie tylko promocje towarów i usług, a poprzez i polskich przedsiębiorstw, ale też i promocję pozytywnego wizerunku Polski i Polaków. Służy temu Konkurs “Wybitny Polak” którego celem jest honorować i nagradzać osoby, które swoimi dokonaniami odniosły sukces zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Laureaci konkursu to niezwykłe osobistości, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do budowania dobrego wizerunku naszego Polski na świecie. Wśród nich znajdują się zarówno osoby znane w Polsce, jak i Polacy działający na emigracji, którzy często pozostają anonimowi dla rodaków w kraju. W tym roku, już po raz dwunasty Kapituła Konkursu „Teraz Polska” wyłoniła zwycięzców w kategorii „Wybitny Polak”.

Źródło: Informacja własna oraz Fundacja „Teraz Polska”.
Fot. KAKA.media

Dominika Kobiołka
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)