Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Szkolenia e-learning – internetowa akademia

Redaktor admin on 6 Luty, 2012 dostępny w Promocja. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.


Jakie są zasady sporządzania pism ze względu na ich zawartość i charakter? Odpowiedzi na te pytania znajdują się nowych, właśnie uruchomionych modułach szkolenia e-learning Akademii PARP „Profesjonalny sekretariat”.

- Rolą szkolenia „Profesjonalny sekretariat” jest stworzenie właściwego nastawienia do zawodu sekretarki i asystentki. Ma na celu pozbycie się kompleksu kogoś, kogo rolą jest „ładnie wyglądać i parzyć kawę” – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

Z pierwszych trzech modułów uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca sekretarki i asystentki w firmach MSP. Nauczyli się w jaki sposób zarządzać czasem, a także jak zaplanować spotkanie i podróż służbową. Przedstawiono również  znaczenie wyglądu w relacjach zewnętrznych, dress code i jego rolę w kreowaniu wizerunku firmy.

Teraz w szkoleniu pojawiła się nowość. W każdym module uczestnicy znajdą lekcję z języka angielskiego. Komunikacja z kontrahentami, kontakt telefoniczny oraz korespondencja to tematy, dzięki którym uczestnicy będą mogli zaktualizować swoje umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.

Jakie są zasad efektywnej komunikacji i przekazywania informacji? Jak radzić sobie z barierami komunikacyjnymi i sytuacjami konfliktowymi? Informacje na te tematy znajdują się w trzecim module „Komunikacja”. Uczestnicy nauczą się efektywnie komunikować wewnątrz firmy oraz z gośćmi
z jej otoczenia, w tym również obcokrajowcami.

Kolejny moduł w całości poświęcono rozmowom telefonicznym. Umiejętność prowadzenia rozmów przychodzących i wychodzących, kreowanie właściwego wizerunku firmy w rozmowach telefonicznych to zagdanienia, które omówiono w tym module.

Moduł piąty omawia korespodnecję w firmie. Uczestnicy nauczą się prowadzenia korespondencji wychodzącej listownej, faksowej i elektronicznej. Po ukończeniu tego modułu będą potrafili przygotować typowe pismo firmowe w języku polskim i angielskim.

Szkolenie „Profesjonalny sekretariat” odbywa się w systemie e-learning. To doskonałe rozwiązanie dla zajętych pracowników biurowych. Takim osobom trudno jest opuścić stanowisko pracy, aby skorzystać z kursów stacjonarnych. Łatwiej jest znaleźć chwilę wolnego  czasu przed komputerem i sięgnąć po szkolenia e-learningowe.

„Profesjonalny sekretariat” to już 31 szkolenie e-learning Akademii PARP. Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl uczestnicy znajdą nieograniczony dostęp do wiedzy biznesowej. Na portalu szkoleniowym oferowane są szkolenia w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. Ukończenie szkolenia premiowane jest certyfikatem

Źródło: http://sukcespisanyszminka.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)