Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Kobiety przeciw przemocy

Redaktor admin on 5 Marzec, 2012 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Problemom przemocy domowej wobec kobiet,  poświęcony był “Sejmik Kobiet Lewicy”, który odbył się 4 marca 2012 roku w Warszawie.  W spotkaniu udział wzięło blisko 5 tys. Kobiet.  Do udziału zaproszono m.in.  panie z Demokratycznej Unii Kobiet, Fundacji Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszenia Amazonki, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz  Koła Gospodyń Wiejskich.

Zebrane uczestniczki, rozpoczęły spotkanie od uczczenia minutą ciszy ofiar sobotniej katastrofy kolejowej.

W ramach sejmiku przeprowadzono dwa panele dyskusyjne. Pierwszy dotyczył przemocy domowej, drugi przemocy instytucjonalnej.  Głos zabrały, m.in. działaczki Demokratycznej Unii Kobiet oraz Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Wiceszefowa Sojuszu oraz współorganizatorka Sejmiku Joanna Senyszyn, podkreślała, że obecnie, przemoc domowa wobec kobiet to jeden z najpoważniejszych problemów Unii Europejskiej i na świecie. Z przedstawionych statystyk, wynika, że w UE 100 mln kobiet doznało kiedykolwiek w życiu przemocy. Stanowi to aż 48 % mieszkanek całej UE.

Do udziału w Sejmiku zgłosiło się prawie 5 tys. Uczestników. Oprócz Sali Kongresowej w Pałacu Kultury wynajęte zostały dodatkowo dwa pomieszczenia, w których zebrane kobiety mogły dyskutować .

Szymon Galikowski
asystent posła Adama Szejnfleda

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)