Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Ponieważ innowacja jest kobietą!

Redaktor admin on 20 Kwiecień, 2012 dostępny w Porady. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Czwarta, polska edycja konkursu Darboven Idee Grant 2012.

23 marca 2012, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, odbyła się  inauguracja czwartej edycji konkursu dla przedsiębiorczych kobiet DARBOVEN IDEE GRANT 2012. Udział w nim może wziąć każda Polka, która ma ciekawy i innowacyjny pomysł na biznes.

Fundatorem i pomysłodawcą idei wspierania przedsiębiorczych kobiet jest Pan Albert Darboven – właściciel przedsiębiorstwa, a organizatorem polskiej edycji konkursu jest firma J.J. Darboven Poland. Konkurs skierowany jest do Pań, które mają ciekawą koncepcję na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub już ją wdrożyły kierując własną firmą nie dłużej niż 3 lata. Nagrodą dla autorki najlepszego projektu wyłonionego przez Jury jest kwota 100.000 zł.

Idea konkursu narodziła się w Niemczech i została wprowadzona w życie przez prezesa rodzinnej firmy J.J. Darboven GmbH & CO Pana Alberta Darbovena. Od 1997 roku wyróżnienie przyznawane jest niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze samodzielne kroki w biznesie. W Polsce konkurs organizowany jest od 2006 roku.

Laureatką ostatniej polskiej edycji jest pani Marta Wachowicz, która opracowała matematyczna metodę badania autentyczności dzieł sztuki, opartą na fizyce nieliniowej.

W tym roku projekty, które można nadsyłać do 15.09.2012, oceniać będzie międzynarodowe Jury w składzie:

dr Irena Eris, dr.Anita Plantikow, Senator Olga Krzyżanowska, prof. Rolf Eggert, Ewa Plucińska

a patronat honorowy nad konkursem objęli:

Danuta Wałęsa, żona Prezydenta RP, Annette Klein, Konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Magdalena Adamowicz, żona Prezydenta Gdańska i Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Nagroda zostanie wręczona na gali, która odbędzie się 9 listopada 2012.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.darbovenideegrant.pl lub pod adresami: agata.ideegrant @gmail.com i tatiana.ideegrant@gmail.com

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)