Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

„Wolność jest kobietą”

Redaktor admin on 4 Czerwiec, 2012 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski otworzył w galerii „Kordegarda” wystawę fotografii Chrisa Niedenthala „Wolność jest kobietą”, przedstawiających sytuację społeczną i zaangażowanie kobiet w działalność opozycji demokratycznej lat 70. i 80.

Szereg prezentowanych na wystawie zdjęć będzie pokazywanych po raz pierwszy.

Wystawa została zorganizowana w ramach Święta Wolności w 23. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r.

Ponad trzydzieści zdjęć prezentowanych na wystawie „Wolność jest kobietą” to kapsułki, w których zamknięta jest nasza najnowsza historia. Oglądanie ich pozwala nam cofnąć się w czasie, by docenić nieco zapomniane bohaterki polskiej wolności: kobiety. Widziałem je w gdańskiej stoczni podczas strajku, w kilometrowych kolejkach po kartkowe jedzenie dla dzieci, w tramwajach i w kościołach. Czasami były szczęśliwe, częściej zmęczone, zawsze – fascynujące.

Chris Niedenthal (ur. 21 października 1950 w Londynie) – polski fotograf i fotoreporter. Współpracował m.in. z pismami: „Newsweek”, „Time”, „Der Spiegel” i „Geo”. Fotografował strajki w Gdańsku w 1980 i wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. Laureat nagrody World Press Photo w 1986 r. Autor licznych wystaw i publikacji, w tym autobiografii „Zawód: fotograf”. Odznaczony srebrnym medalem Gloria Artis.

Wystawę będzie można oglądać w dniach 4 czerwca–9 czerwca w godzinach 11.00-19.00 (7 czerwca 13.00-20.00) w Galerii Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17.

Źródło: http://www.prezydent.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)