Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Bariery e-learningu

Redaktor admin on 14 Czerwiec, 2012 dostępny w Prace Senatu. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Choć polscy przedsiębiorcy od kilku lat mogą bezpłatnie kształcić się online, to jednak nie wszyscy są równie entuzjastycznie nastawieni do takiej formy nauki.

- E-learning bez wątpienia staje coraz bardziej popularny wśród polskich przedsiębiorców. Jednak nadal mamy opory przed nauką online. Jest to opór związany z nieznajomością i obawami przed taką formą nauki, a także bariery finansowe. W mikro, małych, ale też średnich firmach, przeszkodą są wysokie koszty wdrażania takiego systemu. Zakup i utrzymanie wewnętrznej platformy
oraz przygotowanie kursów dla kilku czy kilkunastu osób się nie opłaca – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Dobrym rozwiązaniem dla mniejszych firm jest skorzystanie z oferty kursów, które można znaleźć
w sieci. Możemy szkolić zarówno umiejętności osobiste, jak i znaleźć fachową wiedzę o podatkach
czy finansach. Trzeba tylko chcieć i odpowiednio się zmotywować. A jeśli zabraknie nam motywacji,
to w dużym projekcie takim, jak Akademia PARP, pomogą opiekunowie szkoleń. Telefonicznie
lub mailowo odpowiedzą na pytania merytoryczne i techniczne.

Atutem projektów otwartych jest też to, że można nawiązać kontakt z innymi uczestnikami szkoleń, spoza firmy czy branży. Mamy możliwość tworzenia małych społeczności, w ramach
których realizujemy wspólne projekty w oparciu o szkolenia. Wspólna nauka przede wszystkim mobilizuje i może zaowocować cennymi kontaktami na przyszłość.

Tym, którzy wolą uczyć się indywidualnie, e-learning daje możliwość szybkiej, samodzielnej nauki. Uczymy się we własnym tempie, w wybranym miejscu, wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Nie jesteśmy poddawani ocenie i krytyce, nie oglądamy się na niczyje postępy.

- Pamiętajmy, że uczymy się dla siebie, a wiedza jest naszym kapitałem. Nauka to jedna z form samorealizacji. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego, interesującego szkolenia. Wtedy będziemy uczyć się z ciekawości, bez przymusu, a początkowe obawy miną. Przekonali się już o tym wszyscy uczestnicy szkoleń w Akademii PARP – mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

Warto przełamać bariery i znaleźć w sieci szkolenia, które przydadzą się nam w codziennej pracy.
Pod adresem www.akademiaprp.gov.pl znajdziemy 32 bezpłatne szkolenia w pięciu zakresach tematycznych. Szkolenia zostały przygotowane z myślą o pracownikach sektora MSP. Zawartość merytoryczna została opracowana przez polskich ekspertów, a lekcje są bogate w animacje i ćwiczenia oparte na praktycznych przykładach. Nad przebiegiem szkoleń czuwają opiekunowie i tutorzy,
do których uzyskamy wsparcie, jeśli zabraknie nam motywacji do nauki.

Źródło: http://sukcespisanyszminka.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)