Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Europejski Miesiąc Walki z Rakiem

Redaktor admin on 7 Październik, 2012 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

W naszym kraju co godzinę na nowotwór zapada 12 osób. Duża część z chorych poddawana jest chemioterapii, która ma bardzo silne działanie na cały organizm. Jej skutkiem jest, między innymi, utrata włosów. Ma to nierozłączny wpływ na stan psychiczny pacjenta i jego samopoczucie.

Jednak wszyscy chorzy mają realny wpływ na to, z jakim nastawieniem spędzą sześć do dwunastu miesięcy chemioterapii. Zwykle właśnie tyle trwa leczenie.

Już od kliku lat październik jest miesiącem walki z rakiem W Polsce, każdego roku na jeden z rodzajów nowotworów zapada około 130 tys osób. Prognozy wskazują, że za 10 lat liczba zachorowań może wzrosnąć nawet do 160 tys. W tym na raka piersi zapada 10 tys., co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 000 kobiet

Dane z Wielkiej Brytanii mówią, że rośnie liczba osób chorych na inny rodzaj nowotworu, jakim jest Chłoniak. Dotyczy on młodszych pacjentów. U młodzieży w wieku 13-19 lat chłoniaki stanowią około 25 proc. wszystkich nowotworów. W okresie ostatnich 20 lat nastąpiło podwojenie liczby nowych rozpoznań chłoniaka w grupie wiekowej 20-24 lat. Powyższe dane są przerażające. Aby leczenie mogło przynosić coraz lepsze rezultaty, należy dbać o profilaktykę. Badania powinny być profesjonalne i systematyczne.

Szymon Galikowski

asystent posła Adama Szejnfelda

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)