Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Nakręć filmik i jedź do Strasburga – konkurs Euroscola!

Redaktor admin on 18 Luty, 2015 dostępny w Konkursy. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce rozpoczyna kolejną edycję konkursu Euroscola, w którym nagrodą jest dofinansowany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie Euroscoli. W Strasburgu młodzież bierze udział w symulowanej sesji plenarnej “prawdziwego” Parlamentu Europejskiego, pracuje w “komisjach”, głosuje nad “rezolucjami” i cały czas posługuje się językiem obcym, kontaktując się przy tym z rówieśnikami z całej Europy. Wysokość dofinansowania pokrywa koszty wyjazdu. Gra przeznaczona jest dla szkół ponadgimnazjalnych.

Radzimy nie zwlekać  ze zgłoszeniem do ostatniego dnia, aby zapobiec zawieszaniu się systemu z powodu przeciążenia dużą liczbą zgłoszeń.

Ze względów logistycznych obecne trzecie klasy LO lub czwarte klasy technikum nie powinny brać udziału w konkursie, gdyż w razie ewentualnej wygranej nie otrzymają możliwości wyjazdu. Przypominamy, że wyjazd może nastąpić co dwa lata, a pierwszeństwo mają szkoły, które jeszcze nigdy nie brały udziału w Euroscoli.

Uwaga: obecny konkurs zastępuje organizowane w poprzednich latach quizy z wiedzy o Unii Europejskiej. Strona www.euroscola.pl nie jest już używana do obecnego konkursu.

Poniżej podajemy regulamin konkursu:

EuroscolaPL2015- Rregulamin konkursu

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)