Już 8 kwietnia br. w warszawskim biurze projektowym Engineering Design Center (EDC), skupiającym pracowników amerykańskiej firmy GE oraz polskiego Instytutu Lotnictwa, odbędzie się dzień otwarty dla kobiet pt. „Pani inżynier w pracy”. Obie firmy od początku swojego istnienia przykładają dużą wagę do promowania technicznych kierunków studiów i zawodu inżyniera wśród kobiet.
W trakcie kwietniowego spotkania zaproszone studentki i absolwentki kierunków technicznych zapoznają się z możliwościami pracy w przemysłowych branżach w EDC. Wezmą udział w warsztatach z pisania CV, zwiedzą liczne laboratoria oraz będą mogły porozmawiać o własnym rozwoju zawodowym ze specjalistami z GE i Instytutu Lotnictwa.
Warszawskie biuro projektowe stwarza kobietom inżynierom warunki, w których mogą one podjąć pracę w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Jak pokazuje 15-letnia działalność EDC, kobiety stanowią ważny element całej organizacji. Wśród wszystkich zatrudnionych pracowników ponad 250 osób to kobiety. W strukturach EDC zajmują one zarówno stanowiska techniczne, jak i managerskie. Mają elastyczny czas pracy, mogą korzystać z bogatej oferty szkoleń oraz działać w różnych grupach zainteresowań (od wspinaczki po kursy językowe).
Od ponad dziesięciu lat EDC kieruje również kobieta – Magdalena Nizik, Kobieta Roku 2012 według „Pulsu Biznesu”, która szczególnie ceni sobie oryginalność, otwartość i nieszablonowość. Według niej, to właśnie pracownicy o nietypowych zainteresowaniach i o niecodziennym spojrzeniu na wykonywane zadania, tworzą inspirujące i fascynujące miejsce pracy. Takie, gdzie każdy może znaleźć swoją własną ścieżkę rozwoju i rozpocząć globalną karierę w inżynierskim świecie.
Wiele przeprowadzonych badań wskazuje, że różnorodność wynikająca z innego podejścia do biznesu przez kobiety i mężczyzn sprawia, że realizowane projekty mogą być rozpatrywane z bardzo wielu perspektyw. To prowadzi do wielu oryginalnych rozwiązań i doskonałych wyników naszych prac.
Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tego otwartego modelu zarządzania, EDC w 2014 roku podpisało międzynarodową „Kartę Różnorodności”. Wyraża ona pełną gotowość do działania na rzecz walki z dyskryminacją i z innymi praktykami związanymi z brakiem szacunku do wszelkiej odmienności w miejscu pracy.
****
Engineering Design Center (EDC) z siedzibą w Warszawie powstało w kwietniu 2000 roku na mocy porozumienia między General Electric Company Polska Sp. z o.o. a Instytutem Lotnictwa. Centrum zatrudnia okoIo 1900 specjalistów nie tylko z Polski, ale również z 17 innych krajów. Inżynierowie obydwu firm wspólnie pracują nad projektami inżynierskimi z trzech różnych branż, takich jak: lotnictwo, energetyka i przemysł naftowy. Przez ostatnie pięć lat EDC znajduje się w pierwszej trójce rankingu Najatrakcyjniejszych Pracodawców wśród firm inżynierskich (według BDI – Bank Danych o Inżynierach).
Dzięki doskonale wyposażonym laboratoriom (materiałowe, urządzeń kontrolno-sterujących, testów wysokociśnieniowych, napraw, łożysk) pracownicy mogą również na miejscu wykonywać niezbędne usługi związane z przeprowadzaniem światowych projektów.
źródło: http://www.sukcespisanyszminka.pl/