Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Polka sędzią Trybunału Arbitrażowego ONZ

Redaktor admin on 19 Listopad, 2015 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Kolejny sukces Polki! Sędzia Agnieszka Klonecka – Milart została wybrana na stanowisko sędziego Trybunału Arbitrażowego Narodów Zjednoczonych. Pani Sędzia zdobyła 120 z 185 głosów Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych – taką informację podało Przedstawicielstwo Polski przy ONZ w Nowym Jorku. Agnieszka Klonowiecka-Milart obejmie stanowisko 1 lipca 2016 r., a jej kadencja będzie trwała 7 lat. Warto przypomnieć, że sędzia Klonowiecka-Milart jest jednym z najlepszych polskich prawników pracujących w systemie międzynarodowym, z bardzo bogatym doświadczeniem.

Agnieszka Klonecka – Milart wygrała z sedzią sędzia Frederickiem Indran Nicholasem z Malezji, który otrzymał 65 głosów Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Sukces Polski jest tym większy, ponieważ jak podkreśla Bogusław Winid, ambasador Polski przy ONZ -  Wybieralnych stanowisk w system Polska ma bardzo mało, można je policzyć na palcach jednej ręki. Dlatego wybór na stanowisko sędziowskie jest tak istotne i prestiżowe. Głosowały wszystkie państwa świata, a takie wybory zdarzają się bardzo rzadko.

Trybunał Arbitrażowy NZ służy odwoływaniu się od decyzji administracyjnych ONZ. Liczy tylko pięciu sędziów, w tym 3 stałych: w Nairobi, Nowym Jorku i Genewie. Klonowiecka-Milart będzie stałym sędzią w Nairobi.

Sędzia Agnieszka Klonecka – Milart  jako sędzia międzynarodowy pracuje od 1998 roku. W latach 2000-2008 pracowała dla  Misji Tymczasowej Administracji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Kosowie (United Nations Interim Administration Mission in Kosovo – UNMIK), a od 2006 roku w ramach Trybunału Narodów Zjednoczonych ds. osądzenia zbrodni popełnionych w Kambodży przez reżim Czerwonych Khmerów.

Jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, praktykuje jako prawnik od 1991 r. Opublikowała liczne artykuły i książki w dziedzinie międzynarodowego prawa karnego.

Źródło: http://www.tvn24.pl oraz http://www.kurierlubelski.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)