Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Izabella Wałkowska

Redaktor admin on 10 Luty, 2016 dostępny w Sylwetki. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

fot. Plastwil

Izabella Wałkowska, prawnik, prezes zarządu oraz właścicielka firmy Plastwil, założonej przez rodziców: Irenę i Leona Wałkowskich w 1983 roku. Kierowanie spółką przejęła w 2010 roku, od 2013 r. została prezesem.

Pod jej kierownictwem Plastwil zwiększył swoje obroty niemal 3,5-krotnie, a liczba pracowników wzrosła do 450, stając się liderem w produkcji systemów mocowania szyn kolejowych i tramwajowych w Polsce. W ubiegłym roku Plastwil po raz pierwszy prezentował produkty podczas międzynarodowych targów w Berlinie, a w tym podpisał pierwszy zagraniczny kontrakt – w Pakistanie – wygrywając przetarg z liderami rynku: brytyjską spółką Pandrol i niemiecką Vossloh. Pod rządami pani prezes Plastwil poszerzył produkcję systemów mocowania szyn i dziś ma kompleksową ofertę. Zdywersyfikował też produkcję i teraz klientami spółki są także firmy z branż AGD i motoryzacyjnej, m.in. Samsung, Amica, Faurecia, Peugeot czy Volvo.

Izabella Wałkowska za swoje dotychczasowe dokonania uzyskała prestiżowy tytuł Kobiety Roku 2015 wg czytelników „Pulsu Biznesu”. Była też jedyną kobietą, wśród finalistów konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2015.

(źródło: http://100kobietbiznesu.pb.pl/plebiscyt; zdjęcie wykorzystane  za zgodą Plastwil)

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)