Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Natalia Partyka

Redaktor admin on 29 Wrzesień, 2016 dostępny w Sylwetki. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

fot. www.flickr.com/photos/gmarziou

Natalia Dorota Partyka – polska polska tenisistka stołowa oraz czterokrotna mistrzyni paraolimpijska – z Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Pani Natalia urodziła się 27 lipca 1989 w Gdańsku. Jest reprezentantką narodowej kadry seniorek. Trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich: w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Pomimo swej niepełnosprawności (urodziła się bez prawego przedramienia) rywalizuje w zawodach z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Natalia Partyka oraz zawodniczka z RPA Natalie du Toit są jedynymi olimpijkami, które wystąpiły podczas IO w Pekinie 2008 jak i Paraolimpiady 2008

Obecnie jest zawodniczką czeskiego klubu SKST Stavoimpex Hodonin.

Zajmuje 76. miejsce w światowym, 31. w europejskim i 2. w narodowym rankingu ITTF.

Styl gry: leworęczny, obustronny atak topspinowy, z nastawieniem na forhend blisko stołu.

A tak o swoich początkach Natalia Partyka pisze na swojej stronie http://www.nataliapartyka.pl/:

W tenisa stołowego zaczęłam grać w wieku 7 lat, dzięki mojej starszej siostrze, która pierwsza rozpoczęła treningi i dzięki rodzicom, którzy bardzo chcieli, abym spróbowała swoich sił w sporcie. Początkowe odbijanie dla zabawy szybko przerodziło się w coś więcej. Pierwsze kroki przy ping-pongowym stole stawiałam w klubie MRKS Gdańsk pod okiem śp. trenera Aleksandra Mielewczyka, a następnie Bronisława Zygmanowskiego. Równocześnie zostałam zgłoszona do gry w klubie dla osób niepełnosprawnych „ZRYW” Wejherowo. Już od samego początku miałam wiele chęci do treningu, ponieważ niespełna po 6 miesiącach od momentu , w którym pierwszy raz złapałam rakietkę do ręki , miałam wystartować w Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych.

Wielkimi krokami zbliżał się mój pierwszy turniej w życiu, więc z ogromną chęcią chodziłam na treningi i uczyłam się podstawowych uderzeń. Pamiętam też, że motywację do pracy miałam dużą również z tego względu, że moja siostra była ode mnie dużo lepsza, a ja nie mogłam pogodzić się z tym, że za każdym razem z nią przegrywałam.

Cały czas ambitnie trenowałam, startowałam w różnych turniejach, ogrywałam się i nabierałam doświadczenia. Mój poziom sportowy stale się podnosił, osiągałam coraz lepsze wyniki i utwierdzałam się w przekonaniu, że chcę grać w tenisa stołowego. Po kilkuletnim treningu w gdańskim klubie dołączyłam do grupy w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego prowadzonej przez trenerów Leszka Kucharskiego i Jarosława Kołodziejczyka. Obecnie nadal trenuję w ośrodku PZTS-u w Gdańsku, ale pod okiem trenerów: Michała Dziubańskiego, Piotra Szafranka i Grzegorza Nurzyńskiego. Warunki do treningu mam bardzo dobre, współpraca z trenerami też świetnie się układa , więc mam nadzieję, że efekty naszej wspólnej pracy będą w dalszym ciągu widoczne.

źródło: http://www.nataliapartyka.pl/ oraz Wikipedia

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)