Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

„Erasmus dla młodych przedsiębiorców”

Redaktor admin on 12 Grudzień, 2016 dostępny w Porady. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

„Erasmus dla młodych przedsiębiorców”

Polecam, Adam Szejnfeld,

Ambasador Programu na Polskę

Program Erasmus dla przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się i pozyskiwania kontaktów branżowych od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach europejskich przez okres od miesiąca do sześciu miesięcy.

Każda osoba, która poważnie myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej opartej na przemyślanym biznesplanie lub prowadzi już działalność gospodarczą, ale nie dłużej niż 3 lata, może ubiegać się o udział w programie. Działalność może być prowadzona w dowolnym sektorze, a wiek czy wykształcenie nie mają znaczenia podczas procesu aplikacyjnego.

Do udziału w programie i wymiany doświadczeń dochodzi podczas finansowanego przez Komisję Europejską pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Program jest bardzo interesujący nie tylko dla poczatkującego biznesmena.  Przedsiębiorca przyjmujący także czerpie korzyść poznając na przykład własną firmę z nowej perspektywy, pogłębia też swoją wiedzę na temat nowych pomysłów i rynków. Podczas warsztatów, spotkań i biznesowych kontaktów mogą się pojawić także relacje kontynuowane po zakończeniu szkolenia.

Kraje partnerskie:

W program zaangażowanych jest obecnie 28 państw Unii Europejskiej, a także Lichtenstein, Norwegia, Macedonia, Islandia, Czarnogóra, Turcja, Albania, Serbia oraz Izrael.

Proces aplikacyjny:

Początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy chętni do wzięcia udziału w programie wymiany dla przedsiębiorców powinni złożyć wniosek (razem z CV, listem motywacyjnym oraz biznes planem) przy użyciu rrejestracji:

http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/page.php?pid=051#.UpOE38Ssh8E,

a także wskazać preferowany lokalny punkt kontaktowy. Lokalny punkt kontaktowy powinien działać na terenie państwa zamieszkania przedsiębiorcy (w Polsce takich punktów jest osiem), ponieważ to punkt kontaktowy będzie odpowiedzialny za udzielanie wszelkich informacji związanych z programem.

Po przyjęciu do programu (spełnienie warunków formalnych) przedsiębiorca uzyskuje dostęp do katalogu internetowego, który pozwala przedsiębiorcy oraz wybranemu lokalnemu punktowi kontaktowemu odnaleźć właściwego partnera wymiany. Można nawiązać kontakt z przedsiębiorcą samodzielnie bądź przy pomocy lokalnego punktu informacyjnego. Kolejno ustala się z przedsiębiorcą przyjmującym szczegóły dotyczące projektu pracy (daty, cele, etc.), a następnie informuje się o ustaleniach swój lokalny punkt kontaktowy. Następnie kolejno podpisuje się wymagane dokumenty.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl

Powodzenia,

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Ambasador Programu na Polskę

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

www.eppgroup.eu

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

https://www.facebook.com/PoselSzejnfeld/

https://twitter.com/szejnfeld

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)