Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

TRANSATLANTYK 2017 pod hasłem “Siła kobiety”

Redaktor admin on 14 Lipiec, 2017 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

“Siła kobiety” to hasło tegorocznego Festiwalu Jana A.P. Kaczmarka Transatlantyk 2017. Festiwal otworzy widowisko Marii Sadowskiej “Wielkie czytanie kobiet”. Zofia Wichłacz, Sylwia Chutnik czy Katarzyna Bonda przeczytają fragmenty książek, których bohaterkami są wyjątkowe kobiety . Wyboru czytanych tekstów dokonał Michał Nogaś. Festiwal odbywa się w Łodzi od 14 do 21 lipca br.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem Siła Kobiety – motyw ten odnajdziemy w wielu zaplanowanych w programie wydarzeniach, ze szczególnym naciskiem na tegoroczną Galę Otwarcia, która odbędzie się w łódzkim Teatrze Wielkim 14 lipca o godzinie 20.00.

Najważniejszym punktem Gali będzie bowiem “Wielkie Czytanie Kobiet”, wyjątkowe literacko-muzyczne widowisko w reżyserii Marii Sadowskiej. W trakcie wieczoru znane i cenione artystki przeczytają fragmenty dzieł polskiej i światowej literatury, przygotowane przez dziennikarza Michała Nogasia. Wszystko to w interakcji z muzyką Jana A.P. Kaczmarka w wykonaniu HollyŁódzkiej Orkiestry Filmowej i chóru Vivid Singers pod batutą Moniki Wolińskiej. Solistką będzie Joanna Jakubas (sopran).

źródło: http://www.transatlantyk.org/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)