Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

STAŃ W OBRONIE TEP VANNY

Redaktor admin on 20 Lipiec, 2017 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

fot. Maina Kiai - flickr

Amnesty International prosi o składanie podpisów pod petycją o uwolnienie Ten Vanny. Wezwij władze Kambodży do uwolnienia obrończyni praw człowieka – razem z Amnesty zachęcamy do udziału w akcji.

Tep Vanny jest symbolem pokojowego aktywizmu w Kambodży i przebywa obecnie w więzieniu z powodu odwagi i determinacji, z jakimi broniła praw innych.

Jest aktywistką walcząca o prawo do mieszkania w godnych warunkach. Od ponad 10 lat stawała w obronie swojej społeczności w centrum Phnom Penh, gdzie tysiące rodzin zostało przymusowo wysiedlone ze swoich domów. Prywatna firma w celach turystycznych uzyskała zgodę na 99-letnią dzierżawę obszaru jeziora i okolicznych terenów w stolicy Kambodży.

Zarówno Tep Vanny, jak i inni aktywiści, w tym wiele kobiet, znalazło się na celowniku władz, które ich prześladowały, biły, aresztowały i pozbawiły wolności. Rząd usiłuje ją uciszyć i pokazać społeczeństwu, co stanie się z osobami, które upominają się o swoje prawa i innych.

Tep Vanny została aresztowana w sierpniu 2016 roku i od tamtej pory pozstaje w więzieniu. Przeciwko niej przeprowadzono trzy odrębne postępowania, a kolejne jest w toku. 23 lutego 2017 roku została skazana na 2,5 roku więzienia za uczestnictwo w pokojowym proteście w 2013 roku.

Tep Vanny pokazała odwagę w obliczu niesprawiedliwości. Stań w jej obronie i wezwij władze Kambodży do jej uwolnienia!

Swój podpis można złożyć pod tym linkiem: https://amnesty.org.pl/akcje/stan-w-obronie-tep-vanny/

źródło: https://amnesty.org.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)