Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Redaktor admin on 4 Wrzesień, 2017 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Po wakacjach  uczniowie w całej Polsce wracają do szkół. Dla wielu z nich będzie to pierwszy kontakt z „nową szkołą” po reformie oświaty rządu PiS. Wiąże się ona nie tylko z niedopracowanym programem nauczania, zwolnieniami dla dziesiątek tysięcy nauczycieli, kosztownymi wydatkami dla samorządów, ale również z zakończeniem programu darmowych podręczników dla uczniów.

Pomimo tylu trudności na starcie inauguracji roku szkolnego 2017/2018, życzę Wam, Drodzy Uczniowie, aby szkoła była dla Was miejscem odkrywania i rozwijania talentów. Twórzcie świat wzajemnego zrozumienia, szacunku i poznania. To właśnie przed Wami stoi szansa zbudowania lepszej przyszłości bez nienawiści, opartej na merytorycznej wiedzy i wspieranej przez uniwersalne wartości zjednoczonej Europy.

U progu nowego roku szkolnego pragnę życzyć wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom satysfakcji z wypełniania misji przewodników życiowych młodych ludzi, radości z dużych i małych sukcesów oraz wielu pomysłów pozwalających przekształcić szkołę w miejsce przyjazne i bezpieczne. Życzę Państwu i sobie, aby przy rozwiązywaniu problemów współczesnej edukacji głos pedagogów był słyszalny i uwzględniany na wszystkich szczeblach władzy.

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)