Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Izabela Leszczyna

Redaktor admin on 10 Październik, 2017 dostępny w Sylwetki. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Ekspert w dziedzinie finansów publicznych i zarządzania. Studiowała m.in. w Szkole Głównej Handlowej (studia podyplomowe z zakresu finansów publicznych) oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim (studia z zakresu zarządzania jakością, filozofii i etyki).

W latach 1997–2007 była regionalnym konsultantem do spraw oświatowej kadry kierowniczej, pomiaru dydaktycznego i egzaminowania – odpowiadała m.in. za wdrażanie kolejnych etapów reformy systemu edukacji.

Działalność polityczną rozpoczęła w 2006 roku, gdy została wybrana do Rady Miasta Częstochowy. W 2007 roku zdobyła mandat poselski. W latach 2009–2013 była członkinią sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

W 2013 roku została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, pełnomocnika rządu ds. ochrony finansów publicznych i edukacji finansowej. Jako wiceminister finansów była pomysłodawczynią stworzenia m.in. instytucji Rzecznika Finansowego (wzmacniającej pozycję konsumenta na rynku finansowym) oraz Funduszu Wsparcia Kredytobiorców dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Koordynowała pracę nad nowatorskim w Polsce projektem “Loteria Paragonowa”, który był elementem edukacji finansowej i uszczelniania systemu podatkowego. Obecnie jest przewodniczącą sejmowej Podkomisji stałej ds. monitorowania wykorzystania środków unijnych.

Urodzona w 1962 roku. Lubi jeździć na rowerze, ale zimą woli samochód. Mówi, że jest lepszym kierowcą od większości mężczyzn. Weekendy, jeśli tylko może, spędza na wsi. Lato zawsze nad Bałtykiem.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)