Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Marsz kobiet w intencji pokoju

Redaktor admin on 10 Październik, 2017 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Kobiety – Palestynki i Izraelki – maszerowały przez pustynię ku brzegom rzeki Jordan w intencji pokoju między oboma narodami. Uczestniczki, z których wiele ubranych było na biało, nad brzegiem rzeki Jordan postawiły “namiot pokoju” nazwany na cześć Hagar i Sary, matek Ismaela i Izaaka, braci, którzy są patriarchami – odpowiednio – muzułmanów i Żydów. Marsz odbył się 8 października br.

Jesteśmy kobietami z prawa, z lewa, Żydówkami i Arabkami, z miast i peryferii – i wszystkie zdecydowaliśmy, że powstrzymamy kolejną wojnę - powiedziała Marilyn Smadija, jedna z założycielek organizującej marsz grupy Kobiety Walczące o Pokój (Women Wage Peace). WWP to organizacja, która powstała po 50-dniowej wojnie w Strefie Gazy w 2014 roku, w czasie której zginęło ponad 2 tys. Palestyńczyków (w większości cywilów). W czasie wojny zginęło też 67 izraelskich żołnierzy i sześciu żydowskich cywilów.

W marszu udział wzięło ok. 5 tys. kobiet, a jego kulminacją był wiec przed rezydencją premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

źródło: http://www.rp.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)