Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Dwukrotna mistrzyni świata bojkotuje turniej

Redaktor admin on 5 Styczeń, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

fot. by Andreas Kontokanis from Piraeus, Greece

Dwukrotna mistrzyni świata w szachach Anna Muzyczuk nie obroni zdobytych tytułów.  27-latka zrezygnowała z udziału w turnieju w Arabii Saudyjskiej z powodu dyskryminacji kobiet w tym kraju. Anna Muzychuk zrezygnowała z udziału w turnieju, który rozpoczął się w Rijadzie, by zaprotestować przeciw ograniczaniu praw kobiet w Arabii Saudyjskiej. Tym samym utraci dwa tytuły oraz szansę na nagrodę w wysokości 2 milionów dolarów

Dokładnie rok temu zdobyłam dwa tytuły i byłam najszczęśliwszym człowiekiem w szachowym świecie, ale tym razem czuję się naprawdę źle. Jestem gotowa stanąć w obronie moich zasad i opuścić imprezę, w której w pięć dni mogłabym zarobić więcej niż podczas kilkunastu innych wydarzeń – napisała na Facebooku Ukrainka Anna Muzyczuk.

Arabowie wymagają na turnieju szachowym, aby kobiety nosiły abai – tradycyjnej w świecie muzułmańskim długiej szaty. Mistrzyni Muzyczuk nie zamierzała się na to zgodzić, ponieważ nie chce być traktowana jako „drugorzędne stworzenie”. Kobieta musiałaby również chodzić z opiekunem w miejscach publicznych.

Takie samo stanowisko ma jej siostra Maria Muzyczuk, która jest mistrzynią świata w szachach z 2015r.

Muzyczuk jest jedną z najbardziej utalentowanych szachistek w historii, posiada również tytuł męskiego arcymistrza od 2012 roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)