Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Redaktor admin on 9 Luty, 2018 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Dziś oficjalnie rozpoczynają się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w  Pjongczangu. Polskę będzie reprezentować 61 sportowców.

Życzę Wszystkim Olimpijczykom sukcesów, o których marzycie, i na które czekają wszyscy Polacy. Mam nadzieję, że realne będzie zbliżenie się do wyniku z igrzysk z Soczi i Vancouver – to byłby znakomity wynik.

Chciałbym życzyć również satysfakcji z tej drogi, którą musieliście przejść, aby pojechać na zimowe igrzyska olimpijskie. To już jest wielkim sukcesem samym w sobie i świadectwem sprostania wielkim wyzwaniom. Bądźcie zawsze zwiastunami braterstwa i autentycznego ducha sportowego.

Miliony Polaków codziennie będzie trzymać za Państwa kciuki.

Adam Szejnfeld

Poseł do Parlamentu Europejskiego

***

Uczestnicy zimowych igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku rywalizować będą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Po raz pierwszy w historii na igrzyskach zostaną rozegrane następujące konkurencje Big Air, curling par mieszanych, bieg masowy w łyżwiarstwie szybkim i zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim.

Na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie zakwalifikowali się reprezentanci 92 państw oraz sportowcy z Rosji występujący pod neutralną flagą. 5 grudnia 2017 MKOl ogłosił decyzję o wykluczeniu Rosji z udziału w igrzyskach, w związku aferą dopingową jaka miała miejsce podczas poprzednich igrzysk w Soczi. Zawodnicy z Rosji, którzy udowodnią, że nie stosowali dopingu, będą mogli wystąpić pod flagą olimpijską.

Na zimowych igrzyskach w Pjongczangu zadebiutować mogą reprezentanci 6 państw: Ekwadoru, Erytrei, Kosowa, Malezji, Nigerii i Singapuru.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)