Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Sheroes z Polski

Redaktor admin on 8 Marzec, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Firma Mattel z okazji Dnia Kobiet postanowiła dołączyć do swojej linii Sheroes wyjątkowe kobiety z przeszłości oraz 14 kobiet z całego świata, które marka uznała za inspirujące w ostatnich latach. W gronie słynnych i inspirujących kobiet znalazła się także Martyna Wojciechowska, polska dziennikarka i podróżniczka. Może to dobry zwiastun, który zachęci młode dziewczyny do czegoś więcej niż uzyskiwanie wyglądu lalki.

W uzasadnieniu wyboru Martyny Wojciechowskiej Mattel stwierdziła – „Podróżniczka, himalaistka, dziennikarka. Kobieta, która realizując wyprawy na krańce świata podróżuje do ludzi, nie do miejsc. Jej pasja i zaangażowanie to dowód dla kobiet w każdym wieku, że nie ma rzeczy niemożliwych, że warto mieć marzenia i je spełniać”

Kolekcja Inspirujące kobiety przedstawia historyczne lalki, które mają zapoznać dziewczynki z ważnymi kobietami w hostorii, posiadającymi ważny wkład w życie społeczne oraz w swoje dziedziny. Pierwsze trzy lalki z tej serii to:

 1. Frida Kahlo – Legendarna malarka i ikona feminizmu. Jej styl do dziś uznawany jest za unikatowy.
 2. Amelia Earheart – Amerykańska pilotka. Pierwsza kobieta, która przeleciała nad Atlantykiem.
 3. Katherine Johnson – Wybitna matematyk, pracowała dla NASA, przyczyniając się do rozwoju technologii w Stanach Zjednoczonych.

Wśród 14 współczesnych wzorów do naśladowania znalazły się:

 1. Chloe Kim – jest cenioną i utalentowaną snowboardzistką. W tym roku jako najmłodsza kobieta w historii zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.
 2. Patty Jenkins – Reżyserka. Pierwsza kobieta w historii, która stworzyła film o budżecie przekraczającym 100 milionów dolarów – „WONDER WOMAN”.
 3. Nicola Adams Obe – Najbardziej utytułowana brytyjska bokserka. Dwukrotna złota medalistka olimpijska.  Bokserka wszechczasów w Wielkiej Brytanii. Jedyna kobieta posiadająca cztery tytułu mistrza w boksie amatorskim. Pierwszą walkę wygrała mając 13 lat.
 4. Bindi Irwin – Obrończyni przyrody. Swoją pasję i miłość do dzikich zwierząt oddziedziczyła po ojcu. Karierę w show biznesie przekuła w działalność na rzecz ochrony przyrody.
 5. Hui Ruoqi – Mistrzyni Olimpijska w siatkówce z Chin. Założyła fundację wspierającą ten sport.
 6. Helene Darroze – Szefowa kuchni ceniona na całym świecie. Posiadaczka gwiazdek Michelin.
 7. Sara Gama – Włoska piłkarka. Kapitanka drużyny Juventusu i narodowej kadry Włoch. Przygodę ze sportem zaczęła w wieku 7 lat.
 8. Martyna Wojciechowska – Podróżniczka, dziennikarka, pisarka, producentka. Druga Polka, która zdobyła Koronę Ziemi. “Niemożliwe nie istnieje” – to życiowe motto Martyny.
 9. 9. Xiaotong Guan – Aktorka, filantropka. Ambasador Światowego Dnia Życia, aktywnie uczestniczy w kampaniach Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowego Funduszu na Rzecz Dobrostanu Zwierząt i Ochrony Przyrody, znana również jako “córka narodu” w Chinach. Urodziła się w Pekinie w aktorskiej rodzinie.
 10. Yuan Yuan Tan – Chińska primabalerina, główna tancerka prestiżowego baletu w San Francisco oraz główna tancerka gościnna w balecie w Hong Kongu.
 11. Leyla Piedayesh – Irańska projektantka, na co dzień żyjąca w Berlinie. Założyła własną markę odzieżową „lala Berlin”, która łączy elementy miejskości z elegancją.
 12. Vicky Martin Berrocal – hiszpańska projektantka mody, aktorka, pisarka i dziennikarka. Jest liderem firmy Victoria z kolekcjami obejmującymi stroje świąteczne, sukienki flamenco, suknie, torebki i biżuterię.
 13. Lorena Ochoa – profesjonalna golfistka z Meksyku. Sportowiec, matka, przedsiębiorca i niezniszczalny promotor golfa w Meksyku.
 14. Çağla Kubat – windsuferka z Turcji. Mistrzyni w windsurfingu i członek zespołu żeglarskiego i windsurfingowego Fenerbahçe, która założyła własną szkołę windsurfingu dla młodych surferów

Seria Sheroes powstała w 2015r. Do tej pory lalki stworzone na swoje podobieństwo otrzymały m.in. Ibtihaj Muhammada, Misty Copeland, Ava DuVernay, Evę Chen i Ashley Graham.

Wszystkie inspirujące kobiety 2018r. oraz ich podobizny można zobaczyć w poniższych linakch:

https://www.facebook.com/Mattel/videos/10155681760257600/

https://www.facebook.com/Mattel/videos/10155678573927600/

#MoreRoleModels #InternationalWomensDay #IWD2018

Fot. http://barbiemedia.com/

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)