Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

23 marzec – Czarny Piątek

Redaktor admin on 21 Marzec, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Kwestia zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce rozgrzewa nie tylko Sejm. Pracom posłom uważnie przyglądają się Polacy. Jednak wydarzenia, które miały miejsce podczas prac Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka nad projektem „Zatrzymaj aborcję” budzą spore obawy. Dlatego też Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęca Polski do wzięciu udziału w Czarnym Piątku – 23 marca 2018r. W piątek głównym hasłem będzie #JedziemyNaWarszawę.

Jak można przeczytać o oficjalnym komunikacie na FB:

Tak, jesteśmy Strajkiem Kobiet. Tak, jesteśmy wszędzie.Tak, walczymy, protestujemy u siebie. To nas zbudowało, to nas niesie. Tylko że tym razem #JedziemyNaWarszawę. I tam będziemy u siebie. I tam będziemy wszędzie.

To jest moment, kiedy właśnie w tamtym miejscu trzeba będzie pokazać naszą moc. Bez względu na to, co sejmowe potwory nienawidzące kobiet i chore na dźwięk słów “wolność”, “równość”, “solidarność” uchwalą lub nie uchwalą jutro lub pojutrze.

Jutro lub pojutrze (środa lub czwartek) odbędzie się sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Jak na razie, w porządku jej posiedzenia nie znajduje się projekt zakazu aborcji. Tak samo nie ma go w porządku posiedzenia plenarnego i w bloku głosowań pojutrze (czwartek). Wiemy jednak, jak działa PiS. Nocą. Jak szczury.

Autorka informacji – Marta Lempart zaznacza, że: Wiemy też, że możliwych scenariuszy jest wiele. Jeden mamy przećwiczony – PiS cofa się tylko przed masą i siłą ludzkiego gniewu. Dlatego w piątek jedziemy na Warszawę! Jeśli do tego czasu uchwalą zakaz – powiemy im, co o tym myślimy, a #CzarnyPiątek będzie początkiem Polski czarnej od protestów, którymi zmusimy PiS do wycofania się z tego zakazu na posiedzeniu Senatu. Albo Prezydenta do jego niepodpisywania. Albo… No właśnie. Tak, na każdym etapie tego piekła damy z siebie wszystko. I będziemy walczyć do końca.

Szczegóły akcji #JedziemyNaWarszawę oraz namiary do koordynatorek autokarów można znaleźć na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/?ref=br_rs.

#NieDlaZaostrzeniaUstawy #StopTheBan #StrajkKobiet #StrajkWszystkich #CzarnyPiątek #JedziemyNaWarszawę

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)