Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

(S)Prawa Polek

Redaktor admin on 25 Kwiecień, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

O równości, która nie może być zapisana tylko w kodeksach, ale także w naszych umysłach. O świadomości, którą  trzeba budować rzetelnie i prawdziwie. O opiece zdrowotnej i prorodzinnej pomocy instytucjonalnej państwa. O tym i o wielu innych sprawach ważnych dla kobiet chce rozmawiać Platforma Kobiet na spotkaniach organizowanych w całej Polsce.  Na podstawie ty rozmów ma powstać program PO dla kobiet.

Platforma Kobiet chce wypracować rozwiązania, które zagwarantują prawdziwe, a nie tylko teoretyczne równouprawnienie. Jak zaznacza:

Zaraz po odzyskaniu niepodległości Polska potrafiła dać Europie przykład postępu w równouprawnieniu kobiet.

Dziś musimy wykazać się podobną odwagą. Czas skończyć z dyskryminacją kobiet w pracy, w ochronie zdrowia i w edukacji. Równość mamy zapisaną w prawie, ale zbyt często pozostaje ona teorią. Polki w wielu obszarach życia mają trudniej niż mężczyźni: zwykle dźwigają większy ciężar obowiązków rodzinnych i domowych, mniej zarabiają. Nasze szanse na rozwój osobisty i karierę zawodową są przez to ograniczone.

Zmienimy to. Chcemy z Wami wypracować rozwiązania, które zagwarantują prawdziwe, a nie tylko teoretyczne równouprawnienie. W pierwszym kroku zajmiemy się kluczowymi obszarami: rynkiem pracy, dostępem kobiet do systemu ochrony zdrowia oraz edukacją – budowaniem świadomości.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę http://sprawapolek.pl/ lub https://www.facebook.com/SprawaPolek. Tam będzie można zapoznać się z terminami spotkań oraz z dotychczasowymi wynikami konsultacji.

#sprawaPolek

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)