Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

X Kongres Kobiet już w sobotę

Redaktor admin on 13 Czerwiec, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

To już X jubileuszowy ogólnopolski Kongres Kobiet. Odbędzie się też w szczególnym roku – w rocznicę 100-lecia uzyskania w Polsce praw wyborczych. Jak podkreślają organizatorki – będzie on uroczysty i różnorodny. Kongres odbędzie się 16 i 17 czerwca w Łodzi, mieście kobiet! (EXPO-ŁÓDŹ). Rejestracja internetowa będzie możliwa dziś do 23.00.

Jak można przeczytać na stronie organizatorek:

Zajmiemy się naszą herstorię, naszymi drogami do wolności i równości. Zajmiemy się – jak zawsze – kwestią edukacji, kultury, naszym zdrowiem i prawem do odpowiedzialnego macierzyństwa. A także polityką, a zwłaszcza aktywnością obywatelską i samorządową (idą wybory).

Skonfrontujemy nasze doświadczenia z doświadczeniami wolnościowymi kobiet z innych krajów. Będziemy budować społeczeństwo obywatelskie, wzmacniać organizacje pozarządowe i kobiecą solidarność. I zaplanujemy przyszłość – ku równości praw, szans i możliwości!

Będą z nami łódzkie włókniarki, aktywistki z całej Polski, akademiczki, kobiety biznesu, polityczki, feministki, dziewuchy, dziewczyny… – będzie z nami cała Polska, dla której ważna jest wolność i równość.

Wszystkich praw. Całego życia! – Pod takim hasłem się spotkamy.

Bo nie mamy poczucia stabilności i godności jako obywatelki i podmioty moralne. Bo 100 lat od czasu uzyskania praw wyborczych nie cieszymy się ani równą pozycją, ani równymi możliwościami, ani równymi zarobkami, ani równym szacunkiem. Chcemy decydować o sobie i być niezależne – będziemy więc (jak nasze prababki) domagać się: Wszystkich praw. Całego życia!

ZAREJESTRUJ SIĘ!

REJESTRACJA INTERNETOWA TRWA DO ŚRODY 13.06 DO GODZ. 23.00 (będzie można się też zarejestrować na miejscu)

Źródło: www.kongreskobiet.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)