Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Wsparcie dla Centrum Praw Kobiet

Redaktor admin on 29 Czerwiec, 2018 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Centrum Praw Kobiet działa już ponad 24 lata. Rocznie średnio udziela pomocy 5 500 kobietom, które stały się ofiarami przemocy. Często z powodu braku samodzielności finansowej  i  obawy o przyszłość swoich dzieci  same nie potrafią odejść od swojego oprawcy. Dlatego też zgłaszają się do CPK  jako ostatniej nadziei na pomoc. Niestety rząd PiS kolejny raz odmówił pomocy Centrum argumentując, że pomagają tylko kobietom. Zachęcamy do wsparcia działalności Centrum Praw Kobiet darowizną, aby fundacja mogła dalej pomagać, wbrew intencjom rządzących.

Aby wesprzeć finansowo Centrum wystarczy wejść na stronę  http://pomocdlakobiet.cpk.org.pl/, wybrać cel (bezpieczny nocleg, porada prawna, obdukcja lekarska) i  wpłacić dowolną kwotę. Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel.

***

Fundacja Centrum Praw Kobiet powstała w 1994 roku. Udziela pomocy prawnej i psychologicznej kobietom – ofiarom przemocy oraz dyskryminacji. Przez 22 lata działalności pomogła 67 450 kobietom. Prowadzi 5 poradni dla kobiet doświadczających przemocy: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Żyrardowie. Prowadzi także Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia, gdzie kobiety wraz z dziećmi mogą znaleźć schronienie i bezpieczny nocleg.

Każda kobieta, która przychodzi do poradni zostaje objęta kompleksową opieką i może bezpłatnie skorzystać z porad prawnych – z zakresu prawa karnego i rodzinnego, z porad psycholożki specjalizującej się w interwencjach kryzysowych, a także z pomocy doradczyni zawodowej, która wspiera ją w znalezieniu pracy i usamodzielnieniu się.

Bardzo ważnym elementem kompleksowego programu pomocy jest wsparcie pokrzywdzonej podczas rozprawy sądowej. Obserwatorka fundacji towarzyszy kobiecie w sądzie i pomaga jej przetrwać konfrontację ze sprawcą na sali sądowej.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)