Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Gęsina na Imieninach

Redaktor admin on 7 Listopad, 2018 dostępny w Promocja, Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Rogal i gęsina to nierozerwalni partnerzy święta 11 listopada, które w tym roku wiąże się ze szczególną rocznicą 100 lecia odzyskania niepodległości.

11 listopad to w Poznaniu dzień szczególny, poznaniacy nie tylko świętują Dzień Niepodległości, ale także uroczyście celebrują imieniny Św. Marcina – patrona najbardziej znanej poznańskiej ulicy. Tradycyjnie organizowane są huczne obchody jego imienin, których głównym punktem jest uroczysty przemarsz barwnego korowodu, po którym solenizant otrzymuje klucze do miasta. Według legendy gęsi były ściśle związane z postacią legionisty rzymskiego, bo pośrednio przyczyniły się do obwołania przyszłego świętego biskupem. Dlatego też nie może ich zabraknąć w czasie uroczystych obchodów!

W tym roku kolejny raz uczestnicy poznańskich uroczystości będą mogli bawić się na imprezie „Gęsina na Imieninach”, zorganizowanej przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Ogólnopolskim Cechem Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy we współpracy ze Związkiem Rzemiosła Polskiego i Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Poznania 11 listopada na Stary Rynek oraz Plac Wolności w godz. 11.00 -18.00.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)