Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Redaktor admin on 13 Grudzień, 2018 dostępny w Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.


Dzisiaj cała Polska wspomina tragiczne wydarzenia sprzed 37 lat. 13 grudnia 1981 roku władze PRL wprowadziły w kraju stan wojenny. Dzień ten zakończył „karnawał Solidarności” i rozpoczął jeden z najmroczniejszych okresów w najnowszej historii Polski. Trzy lata jego obowiązywania zapisały się w pamięci Polaków jako czas represji, strachu oraz licznych osobistych dramatów. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego jest dobrą okazją do dyskusji, wspomnień oraz refleksji nad licznymi aspektami wydarzeń sprzed 37 lat.

Stanu wojennego nie powinno się świętować, powinno się o nim jednak pamiętać, powinno się czynić ten czas przedmiotem głębokiej refleksji. Pamiętając o rocznicy i trudnych czasach PRL-u, powinniśmy pamiętać o znaczeniu polskiej wolności, ale i solidaryzować się ze wszystkimi, którzy idą nasza droga ku własnej wolności.

Pamiętajmy o nich w czasach, gdy wiele osób próbuje przypisać sobie ich zasługi.

Zdjęcie przedstawia tablicę zainstalowaną dzięki staraniom Adama Szejnfelda przed murami Zakładu Karnego we Wronkach. Dzisiejszy europoseł Adam Szejnfeld był działaczem legalnej i podziemnej NSZZ „Solidarność” oraz najmłodszym internowanym działaczem opozycji w ówczesnym Województwie Pilskim.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)