Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

TO MY JESTEŚMY REWOLUCJĄ – XX MANIFA

Redaktor admin on 28 Luty, 2019 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

To już 20 lat MANIFY – początkowo zbierała kilkadziesiąt osób, a teraz kilka tysięcy. Jednak organizatorki zaznaczają, że cały czas borykają się z podobnymi problemami chociażby sprawa walki z przemocą, czy kwestia aborcji.

Tegoroczna MANIFA odbędzie się w Warszawie 3 marca o godz. 14.00 na Placu Defilad – pod hasłem TO MY JESTEŚMY REWOLUCJĄ. DOŚĆ LITOŚCI DLA PRZEMOCOWYCH GOŚCI.

Co oznacza „To my jesteśmy rewolucją!” – organizatorki podkreślają, że wierzą w rewolucyjny potencjał siostrzeństwa, samoorganizacji i pomocy wzajemnej. Nawiązują kontakty, budują nieoficjalne sieci wsparcia – uważają, iż ma to o wiele większą wartość niż deklaracje polityków, że wreszcie pochylą się nad prawami kobiet.  Na stronie możemy przeczytać, że Mamy dość proszenia, by nas wysłuchano. Nie liczymy, że obecna władza – tak jak poprzednie, a zapewne również kolejne – coś nam da. Zaczynamy działać na własnych zasadach – wspieramy się w aborcji, dostępie do awaryjnej antykoncepcji, w doświadczeniu przemocy. Wskazujemy przemocowców i solidaryzujemy się z osobami, które opowiadają o swojej krzywdzie i ujawniają jej sprawców.  Mamy dość grania według zasad opresyjnego systemu, nie chcemy naprawiać jego wizerunku, a podważać fundamenty, na których się opiera. Te fundamenty przesiąknięte są przemocą – ze względu na płeć, pochodzenie, pozycję społeczną, kolor skóry czy orientację seksualną.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)