Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

„Umarł król, niech żyje król”.

Redaktor admin on 13 Sierpień, 2020 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

„Umarł król, niech żyje król”. Oczywiście ta średniowieczna proklamacja nie może być jeszcze zastosowana do zmiany na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich. Dzisiaj jednak mieliśmy przyjemność z jednej strony podziękować panu prof. Adami Bodnarowi za kończącą się jego misję, a jednocześnie, jako Koalicja Obywatelska, spotkaliśmy się z kandydatką na to stanowisko 360 organizacji pozarządowych, z panią mec. Zuzanną Rudzińską Bluszcz. Niedaleka przyszłość pokaże, czy będzie ona następczynią prof. Adama Bodnara.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz (ur. 30 kwietnia 1982 r.). jest adwokatem i radcą prawną. Przez ostatnie pięć lat pracowała w urzędzie Rzecznika Praw Obywatelskich. Była zaangażowana w szereg spraw sądowych dotyczących praw człowieka, w tym wolności wypowiedzi, praw osób z niepełnosprawnościami oraz dyskryminacji. Od 2017 roku była zaangażowana także w walkę z patostreamingiem w internecie, koordynatorką okrągłego stołu do walki ze szkodliwymi treściami w Internecie. Z jej inicjatywy powstał pierwszy w Polsce raport opisujący zjawisko patostreamingu, wydany przez Rzecznika Praw ObywatelskichFundację Dajemy Dzieciom SiłęOrange Polska, a także strona zglos.to, towarzysząca akcji zachęcającej do reagowania na szkodliwe treści w internecie.

#Senat #RzecznikPrawObywatelskich #PrawaCzłowieka #Demokracja #Wolność #senatorSzejnfeld #AdamBodnar @zuzannąrudzińskabluszcz @adbodnar

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)