Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Bohaterki naszej historii – konkurs parlamentarzystek KO

Redaktor admin on 7 Marzec, 2021 dostępny w Konkursy, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Parlamentarzystki KO, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, organizują konkurs pod hasłem „Bohaterki naszej historii”.
Koalicja Obywatelska zaprasza wszystkie obywatelki i obywateli do zgłaszania kandydatur kobiet, grup osób lub wydarzenia istotnego dla praw kobiet, aby uchwałą Sejmu i Senatu stali się patronami roku 2022. Historię Polski tworzyło wiele wybitnych kobiet, tymczasem zdarza się, że niewiele o nich wiadomo. W zeszłym roku ani jedna kobieta nie była patronką roku. Podejmujemy tę inicjatywę w trudnym czasie, bo państwo zamiast chronić prawa kobiet, systematycznie je ogranicza. Celem konkursu jest oddanie hołdu kobietom, które walczyły o swe prawa.
Zgłoszenia na konkurs należy wysyłać do 15 kwietnia na adres mailowy: sprawapolek@gmail.com.
Co więcej, żadna z sal w parlamencie nie nosi imienia kobiety. Dlatego Koalicja Obywatelska chce jedną z sejmowych sal nazwać imieniem byłej, nieżyjącej już wicemarszałkini tej izby Olgi Krzyżanowskiej. Część ogrodów wokół parlamentu miałaby zostać nazwana imieniem dwóch byłych wicemarszałkiń: Krystyny Bochenek oraz Zofii Kuratowskiej.
Zbliżający się 8 marca jest najczarniejszy w naszej historii. Polki zostały pozbawione praw reprodukcyjnych, są narażone na kryzysy związane z pandemią, często pozostawione bez pomocy i bez nadziei na lepszą przyszłość. Dlatego trzeba rozmawiać o działaniach ustawodawczych, legislacyjnych, o możliwościach wyjścia wspólnie z tego kryzysu. Koalicja Obywatelska spotyka się z gabinetem cieni Kongresu Kobiet. Będziemy rozmawiały o najważniejszych elementach dotyczących Polek tu i teraz. Będą to debaty na temat praw reprodukcyjnych, bezpieczeństwa kobiet zarówno na rynku pracy, jak i tego bezpieczeństwa w domu. Przedmiotem piątkowej dyskusji będzie też udział kobiet w życiu publicznym m.in. parytety oraz w rynku pracy. Tam też są wielkie nierówności. Tam też pandemia pokazuje, że kobiety nie dość, że zarabiają mniej, mają mniejsze emerytury, są stale ofiarami dyskryminacji.
(Na podstawie konferencji prasowej M.Kidawy-Błońskiej, B.Nowackiej, M.Nykiel i H.Biedy)

Anna Karmowska

Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.

Tel. +48 602 738 542.

www.szejnfeld.pl

www.kobiecastronazycia.pl

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)