Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Oborniki stawiają na szkolnictwo zawodowe.

Redaktor admin on 27 Kwiecień, 2021 dostępny w Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Oborniki Wielkopolskie – Senator Adam Szejnfeld wraz z wicemarszałkiem Jackiem Bogusławskim i posłem Jakubem Rudnickim odwiedził powiat obornicki, który otrzymał ostatnio z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości ponad 4 mln 200 tys. zł na rozbudowę Zespołu Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby. To wspaniała wiadomość, która oznacza, że wkrótce uczniowie tej placówki będą kształcić się zawodowo w nowoczesnych warsztatach i pracowniach – komentuje senator Adam Szejnfeld.

W ramach planowanej inwestycji wybudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdować się będą sale dydaktyczne i pracownie, w tym m.in. pracownia do zajęć budowlanych, czy też nowoczesna sala językowa. Planowana przez samorząd powiatowy i dyrekcję szkoły inwestycja znacznie podniesie jakość kształcenia zawodowego, a co za tym idzie zwiększy konkurencyjność absolwentów Zespołu Szkół w Obornikach na wielkopolskim i polskim rynku pracy. Całkowita wartość zaplanowanych prac to 5 017 027,45 zł.

Z dotacji cieszy się Pani Starosta Zofia Kotecka, cieszy się dyrektor szkoły, oby tylko pandemia odpuściła i uczniowie oraz nauczyciele wrócili do pracy. Trudno bowiem sobie wyobrazić praktyczną naukę zawodu bez… praktycznej nauki zawodu – mówi senator Adam Szejnfeld.

****

Podczas obrad Zarządu Województwa Wielkopolskiego w miniony czwartek 22 kwietnia br. Zarząd Województwa postanowił dokonać zwiększenia kwoty środków przeznaczonych na konkurs „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, z środków WRPO, określając alokację dla konkursu na poziomie aż… 117 143 750,87 zł. Dzięki temu wsparcie otrzymało 17 samorządów na rozwój i podnoszenie jakości kształcenia zawodowego oraz zwiększenie konkurencyjności absolwentów na rynku pracy.

Anna Karmowska

Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile

64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10

e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com

tel. +48 602 738 542

REGON 385025697

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)