Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

79. rocznica powrotu Piły do Macierzy.

Redaktor admin on 19 Luty, 2024 dostępny w Wiadomości, Wydarzenia. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Z okazji 79. rocznicy wyzwolenia Piły władze miasta, przedstawiciele szkół, instytucji oraz zakładów pracy, a także mieszkańcy oddali hołd poległym za wolność Piły i niepodległość Polski.

Jak co roku, na placu Zwycięstwa w Pile, zebrali się mieszkańcy miasta, aby wspólnie upamiętnić wydarzenia sprzed prawie osiemdziesięciu lat i tych, którzy wtedy walczyli o wolność i niepodległość. W Pile ma to dodatkowy wymiar, gdyż miasto w II wojnę światową praktycznie przestało istnieć. Zostało bowiem zniszczone w swojej zabudowie miejskiej w szokującej skali – przestało istnieć ponad 80% budynków mieszkalnych i użytkowych.

By uczcić pamięć powrotu Piły do Macierzy, w samo południe na Placu Zwycięstwa upamiętniającym Tysiąclecie Państwa Polskiego oraz powrót do Macierzy Ziem Zachodnich liczne delegacje władz, instytucji i organizacji, w obecności pocztów sztandarowych i wojska, złożyły kwiaty pod pomnikiem. Obchody otworzyła i poprowadziła pani Beata Dudzińska, pełniąca obowiązki Prezydenta Piły, a w uroczystości wzięła udział także reprezentacja Biura Senatora Adama Szejnfelda, który w tym czasie przebywał na obradach Senatu w Warszawie. Oddanie pamięci i hołdu uświetniła obecność Wojskowej Asysty Honorowej 104. Batalionu Logistycznego oraz 122. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dolaszewie.

Dominika Kobiołka
Dyrektor Biura Senatorskiego Adama Szejnfelda w Pile
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile
64-920 Piła, ul. Grunwaldzka 2/10.
e-mail: szejnfeld.biuro@gmail.com
tel. +48 602 738 542

zdjęcia źródło: Miasto Piła

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)