Maria Skłodowska - Curie “Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

Ignacy Paderewski “Droga do sukcesu pełna jest kobiet popychających swych mężów.”

Dziewczyny na politechniki!

Redaktor admin on 10 Kwiecień, 2010 dostępny w Analizy, Dom, Konkursy, Po godzinach, Prasa, Promocja, Wiadomości. Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0. Nie ma możliwości pozostawienia odpowiedzi.

Poseł Adam Szejnfelda informuje, iż 12 kwietnia 2010 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie przy Al. Ujazdowskich 1/3 odbędzie się konferencja „Dziewczyny na politechniki! 2010”, która, podobnie jak w latach ubiegłych, ma na celu zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów inżynierskich, zwłaszcza na kierunkach technicznych. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej “Perspektywy”.

Tegoroczna edycji zostanie wzbogacona o dodatkowy moduł “Dziewczyny do ścisłych!”, którego celem będzie zachęcanie młodych kobiet do studiowania na kierunkach związanych z naukami przyrodniczymi i ścisłymi.

W konferencji wezmą udział: Elżbieta Radziszewska – pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, Barbara Kudrycka – minister nauki i szkolnictwa wyższego, Katarzyna Hall – minister edukacji narodowej, Maria Nowicka-Skowron – rektor Politechniki Częstochowskiej, Bianka Siwińska – kierownik akcji “Dziewczyny na politechniki!” oraz przedstawiciele Uczelni Przyjaznych Dziewczynom.

22 kwietnia br. odbędzie się natomiast ogólnopolski „Dzień Otwarty” tylko dla dziewczyn na uczelniach technicznych w całym kraju.

Brak możliwości dodania komentarza

Zaloguj się / Realizacja - Medianet (info@medianetinteractive.pl)